Седум работи што мажите ги сакаат, но никогаш нема да ги побараат

Машко-женските односи се комплицирани, но тоа не значи дека не може да функционираме заедно.

Вашиот партнер избрал да биде со вас, ви покажува љубов, посветен ви е, а сепак понекогаш се чувствувате како да не го разбирате доволно. Тоа е можеби поради фактот дека мажите, исто како и жените, имаат потреби, емотивни и физички, кои нема така лесно или воопшто да ги кажат на глас, како што тоа го прават повеќето жени.

Мет Богс, терапевт за двојки, споделува со жените седум работи што мажите ги сакаат од нив, но не знаат како да ги побараат и најверојатно нема да го направат тоа.

реклама

Љубов и секс

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Read more

Пет работи што мажот ги прави за време на секс, а кои покажуваат дека те сака

Read more

Колку би требало да трае сексуалниот однос?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more