Седум работи за сексот кои жените мора да ги знаат пред да наполнат 30 години

Повеќето жени признаваат дека откриват како изгледа добриот секс откако ќе наполнат 30 години, а за тоа постои едноставно објаснување. Имено, многу жени баш тогаш престануваат да бидат срамежливи, се запознаваат себеси и забораваат на срамот.

Не се срамат да го кажат она што го сакаат

Мажите сè уште не можат да читаат мисли, па затоа не очекувајте го тоа од нив. Затоа, наместо да сте незадоволни од сексуалниот живот, кажете му ги вашите желби на партнерот. Зборувајте за она што лежи во вашата фантазија и за она што ве возбудува.

Не срамете се да бидете гласни

Вашето стенкање и вербалното изразување на задоволството ќе ја расплампти страста уште повеќе.

Мастурбацијата повеќе не е табу тема

Ниту пак е резервирана само за мажите. Опуштете се и запознајте го сопственото тело. Мажите се возбудуваат од тоа сознание.

Пробувајте нови работи

Рутината е супер.  Додека не стане здодевна. Доколку веќе знаете како ќе изгледа предиграта, а како сексот- време е за промена. Тоа не мора да биде ништо екстремно, дури и најмалата промена ќе ја разбуди заводничката во вас.

Бидете иницијатор

Во ред е да одбиете секс доколку не сте расположени, но доколку секогаш сте нерасположени, запрашајте се во што е проблемот. Освен тоа, изненадете го партнерот, бидете иницијатор за секс.

Купете секси долна облека

Заслужувате да изгледате секси и привлечно, па, почестете се со секси долна облека. Во неа сигурно ќе ужива и вашиот партнер.  

Кратко и јасно- на партнерот не му пречи доколку имате неколку влакненца плус. Не одбивајте го поради тоа. Не бидете строги кон себеси, не мора секогаш да изгледате совршено.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Љубов и секс

Јасни сигнали кои покажуваат дека е готово со вашиот брак

Read more

Какво ќе биде ова лето на љубовен план за вашиот хороскопски знак?

Read more

Пријателство со бенефиции: Пет работи кои треба да ги знаете

Read more

Хороскопски знаци кои имаат среќа во љубовта

Read more

Магазин

  • play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Читај повеќе

Луѓето со оваа крвна група најмногу привлекуваат комарци

Читај повеќе

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Читај повеќе

Десерт на денот: Орео торта од 5 состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Читај повеќе

Јасни сигнали кои покажуваат дека е готово со вашиот брак

Читај повеќе

Романот „Елитна проститутка“ го разбранува цел Балкан

Читај повеќе
  • play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Читај повеќе

Фитнес совети за почетници: Како да се подготвите за првиот тренинг?

Читај повеќе