Седум знаци дека сè уште не сте ја пронашле вашата сродна душа

Ако вашиот однос со партнерот ги има овие седум обележја, тогаш веројатно тој не е вашата сродна душа, иако можеби ви се чини дека е така.

1. Не можете целосно да му верувате

Најдобрите односи секогаш се засноваат на доверба. Ако се сомневате во партнерот и во некои аспекти во односот, веројатно сè уште не сте ја пронашле вашата сродна душа.

2. Се чувствувате непријатно во негова близина

Кога се со вашата сродна душа ви изгледа како грижите едноставно да не постојат. Под каков и да сте стрес или проблем со кој се соочувате, чувствувате дека може да го решите, со поддршка на сродната душа.

Ако се чувствувате непријатно, затворено и загрижено кога сте со партнерот тогаш нешто не е како што треба.

3. Се замислувате себеси со другите

Сите ние сме луѓе и не можеме себеси да си забраниме да забележуваме привлечни луѓе околу себе, дури и кога сме во друштво на нашата сродна душа. Но, постои разлика меѓу замислување и реалноста, кај сродните души мислата за да се биде со некој друг едноставно не се јавува.

Тие знаат дека ја сретнале вистинската за нив и не размислуваат за други опции. Ако често размислувате за тоа како би било да сте со некој друг, веројатно не сте ја сретнале вашата сродна душа.

4. Не се разбирате еден со друг

Сродните души се разбираат меѓу себе, си ги познаваат навиките, како реагираат на одредени работи и знаат на изглед неважни детали еден за друг. Ги  разбираат чувствата на другата личност и знаат кога е вистинскиот момент да поразговараат, а кога треба да утешат. Ако не ги разбирате мотивите и однесувањето на партнерот тогаш веројатно не станува збор за вашата сродна душа.

5. Не можете јасно да ја замислите заедничката иднина

Дали може да замислите како би изгледало да остарите заедно со вашиот партнер? Да имате деца со него, да се вселите во заеднички дом? Ако овие идеи ви изгледаат како чудни замисли можеби треба да размислите дали сте ја пронашле вашата сродна душа, особено ако подолго време сте заедно.

Сродните души функционираат како тим, а дел од тоа е создавање на заедничка иднина со заеднички цели.

6. Наместо да растете како личност, се чувствувате дека станувате помалку од тоа што сте биле

Една од најубавите работи во односот со сродната душа е што таа го поддржува вашиот емотивен, психолошки и физички развој. Ве охрабрува да се соочите со стравовите и најдлабоките несигурности и да ја прифатите вистината за вас. Затоа не е чудно што сродните души силно се привлекуваат. Тие се разбираат и си помагаат да станат подобри личности.

7. Едноставно знаете

На крајот, не мора многу да размислувате за да сфатите дали сте со сродната душа или не, кога ќе ја сретнете едноставно ќе ја препознаете. Доколку немате длабоко чувство на доверба и верба во партнерот, тој веројатно не е вашата сродна душа.

реклама

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Read more

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Видео симулација докажа дека визирите не штитат од COVID-19

Read more

Љубов и секс

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Read more

Од машки агол: Правила за незаборавен орален секс

Read more

Секс без табуа - работи во кои не треба да верувате, според научниците

Read more

Магазин

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Чоколадни мафини со крем и парчиња чоколадо

Читај повеќе

Кои се најпаметните градови во светот?

Читај повеќе

Еко-концепт: Облакодер дизајниран да го впива загадувањето од воздухот

Читај повеќе
  • play_arrow

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Читај повеќе

Три најсебични хороскопски знаци

Читај повеќе
  • filter

Како да ја употребите бојата на сезоната во вашето есенско реновирање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Оружје, пари, накит и секс-играчки пронајдени кај сибирскиот Исус

Читај повеќе
  • play_arrow

10 предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Читај повеќе