Седумгодишник паднал од тераса во Кавадарци, пренесен на скопските клиники

Седумгодишник паднал од тераса вчера во Кавадарци при што бил пренесен на скопските клиники, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Несреќата била пријавена во 14:00 часот во Полициската станица Кавадарци. Според пријавата, незгодата се случила на улицата ,,Браќа Џунови“.

Детето паднало од терасата на куќата во која живее. Поради повредите, било  пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. 

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Хроника

Скопјанец обвинет за кражба на икони вредни 1.000 евра

Read more

Нови 422 казни за неносење маска

Read more

Маж најден мртов откако ја нападнал сопругата со секира додека спиела

Read more

Турци избегале од хотел-карантин во Скопје со чаршав импровизиран како јаже

Read more

Вести

Задолжителен негативен ковид тест за влез во Грција преку Промахонас од 14 јули

Читај повеќе

Половина Оклахома прогласена за резерват на Домородните Американци

Читај повеќе

Скопјанец обвинет за кражба на икони вредни 1.000 евра

Читај повеќе

Откриен шпион во кабинетот на Ангела Меркел

Читај повеќе
  • play_arrow

МОСТ ќе ги следи изборите со близу 900 набљудувачи

Читај повеќе

ССНМ: Новинарите и медиумските работници со плата далеку под просечната

Читај повеќе

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Читај повеќе

Вархеји: Европа потфрли во Сребреница, се соочуваме со нашиот срам

Читај повеќе

ОН: Во камповите за семејства на џихадисти починале 700 луѓе

Читај повеќе