Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Корисничка на TikTok покажа како се става маскара на правилниот начин.

На TikTok е објавено видео во кое една корисничка покажува на кој начин нанесува маскара, велејќи дека останатите тоа го прават на погрешен начин.

Видеото во кое ја објаснува нејзината постапка за многу кратко време стана вирално. Тајната се крие во движењата во текот на нанесувањето. Таа вели дека четкичката не треба повеќе пати да ја внесувате во шишенцето, туку со кружни движење одеднаш да извлечете повеќе маскара.

Потоа објаснува дека четкичката првенствено ја повлекува од лево на десно, па потоа по стандардниот начин, одоздола нагоре.

Девојката вели дека оваа метода ја користи уште од средно училиште, па многу луѓе мислеле дека носи вештачки трепки.

Видеото досега има повеќе од половина милион прегледи и илјадници коментари во кои многумина се чудат како досега не го пробале овој уникатен метод.

@_slaybytay_

The delco accent came out strong in this LOL #gamechanger #mascarahack #makeuphackfyp #fyp #tryit

♬ original sound - Taylor Tripler
Тагови
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Чек дис аут

Канадски пратеник заборави да ја исклучи камерата и се појави гол пред колегите

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Како да согорувате повеќе калории додека спиете?

Read more

Што доколку би спиеле цела зима како мечките?

Read more
 

Магазин

  • filter

Баљум Баљум и Тетово велоград

Читај повеќе
  • play_arrow

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Читај повеќе

Љубовен хороскоп: Најлоши партнери за родените во знакот Бик

Читај повеќе

Пет факти за јапонскиот образовен систем од кои може многу да научиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Јахтата Manta ќе ги чисти океаните, а пластиката ќе ја претвора во гориво

Читај повеќе

Намирници кои се штетни за цревата

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете киви?

Читај повеќе

Десерт на денот: Колач со портокал и чоколадо

Читај повеќе

Пет митови за слабеење во кои сè уште верувате

Читај повеќе