Segway го претстави футуристичкиот мотоцикл Apex H2

Компанијата Segway го претстави футуристичкиот мотоцикл Apex H2 којшто на прв поглед изгледа како да е излезен од научно-фантастичен филм.

Мотоциклот има тенко предно светло и големи тркала. Каросеријата е едноставна, многу малку е познато за погонот. Од Segway велат дека моторот развива 60 kW и забрзува од 0 до 100 км/час за помалку од четири секунди.

Remote video URL

Максималната брзина е 150 км/час. Иако изгледа како концепт, на пазарот ќе се најде во 2023 година. Основната цена е 9.014 евра.

Тагови
реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Авто новости

Ferrari оваа година ќе претстави три нови модели

Read more

Seat ја претстави освежената Ibiza

Read more

Honda ја објави првата фотографија од новиот Civic Sedan

Read more

Ова се новите Audi Q4 e-tron и Q4 Sportback e-tron

Read more
 

Автомобили

Ferrari оваа година ќе претстави три нови модели

Читај повеќе
  • filter

Seat ја претстави освежената Ibiza

Читај повеќе

Honda ја објави првата фотографија од новиот Civic Sedan

Читај повеќе

Ова се новите Audi Q4 e-tron и Q4 Sportback e-tron

Читај повеќе
  • filter

Electron Quasar: Хиперавтомобил кој ќе развива 2.300 КС

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот Bentley Continental GT Speed Convertible

Читај повеќе

Сè што треба да знаете за гумите пред да ги смените за претстојната сезона

Читај повеќе

Претставен новиот Škoda Kodiaq: Нов дизајн и нови технологии

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Toyota ќе го претстави новиот електричен SUV во Шангај

Читај повеќе