Сејдини: Со селекторот Ангеловски ќе разговараме по Нова година

Претседателот на ФФМ денеска рече дека сѐ уште нема преговори со селекторот Игор Ангеловски за продолжување на договорот.

Фото: ФФМ

Муамед Сејдини денеска како гостин во емисијата „Магазин“ на Сител ТВ беше прашан и за тоа кој ќе ја води македонската репрезентација на ЕУРО 2020 со оглед на тоа што договорот на селекторот Игор Ангеловски, кој нѐ однесе на ова за нас историско Европско првенство, истекува на 31 месецов.

„Договорот на Ангеловски истекува на 31.12.2020. Пракса е да се разговара за продолжување откако ќе истече актуелниот договор. Така да со него ќе разговараме после Нова година“, изјави тој.

Претходно и селекторот Ангеловски во интервју за MacedonianFootball.com потврди дека преговори со ФФМ нема, ниту пак бил контактиран од нивна страна.

„Мојот сон е остварен: Македонија ќе игра на ЕУРО 2020 во јуни. Нашите навивачи ќе го веат македонското знаме и сите заедно ќе ја пееме македонската химна. Сѐ уште ме нема контактирано ФФМ и преговорите не започнале. Мојот договор истекува на 31.12.2020“.

реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните партнери

Read more

Фудбал

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Read more

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Read more
 

Спорт

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Читај повеќе

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Читај повеќе

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Читај повеќе

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Читај повеќе

Претседателот на УЕФА е особено повреден од предавството на еден човек

Читај повеќе

УЕФА го возвраќа ударот: Тешки санкции за учесниците во Супер лигата

Читај повеќе

Бајиќ е новиот селектор на македонската кошаркарска репрезентација

Читај повеќе

Тотенхем го отпушти Мурињо

Читај повеќе
  • play_arrow

YouTube ѕвездата Џејк Пол го нокаутира славниот ММА борач Бен Аскрен

Читај повеќе