Секогаш расположени за авантура: Промискуитетни хороскопски знаци

Некои хороскопски знаци сакаат дополнителна возбуда, особено во креветот. Кога станува збор за нивните партнери, тие квалитетот го бараат во квантитетот.

Овие хороскопски знаци секогаш се желни за нови авантури и се големи љубители на сексот.

1. Близнаци

Познати по нивната дволичност, Близнаците секогаш сакаат за сè во животот да имаат опција. Сакаат да знаат сè и секого, а ако треба да растурат нечија врска за да го прошират своето сексуално знаење, тоа и ќе го направат. Никогаш не се задоволуваат и постојано бараат нова забава и нови начини да ги задоволат нивните партнери.

2. Скорпија

Скорпијата е најсексуален знак, зрачи со еротичност и кога станува збор за сексот може да оди од крајност во крајност. Или ќе има премногу партнери или ќе биде целосно обземена со себе. Сексот е дел од нивната личност и поради тоа постојано се во потрага по нови сексуални искуства. Многумина мислат дека Скорпиите се најдобри љубовници. Други пак, се чувствуваат манипулирани или искористени за секс, што и на некој начин е вистина. Скорпиите имаат магнетска еротичност и се фантастични љубовници во физичка смисла, но емоционално држат дистанца.

3. Стрелец

Либидото на Стрелците не е никогаш задоволено. Ја сакаат слободата, сакаат сè да пробаат без разлика на работите. Многу се друштвени, познаваат многу луѓе и сакаат да имаат избор од неколкумина на кои можат да им се јават во секое време од денот.

Лесно влегуваат од врска во врска и сакаат да експериментираат во кревет.

реклама

Се влошува состојбата со COVID-19, можни нови рестриктивни мерки

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Read more

Љубов и секс

Пет начини да си го живнете сексуалниот живот со партнерот

Read more

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Read more

Љубовен хороскоп: Идеални партнери за родените во знакот Вага

Read more

Секс-поза која ветува длабока пенетрација и силни оргазми

Read more

Магазин

Вистина или мит: Дали цимет и мед помагаат при слабеење?

Читај повеќе

Кафето ве прави побистри, ама само ако го пиете во точна доза

Читај повеќе
  • filter

Гастрономски мапи: По кои јадења е најпозната Македонија?

Читај повеќе

Директор, истражувач, преговарач или градител – кој тип на личност сте?

Читај повеќе

Мажите родени во овие хороскопски знаци важат за тврдокорни ергени

Читај повеќе

Пет начини да си го живнете сексуалниот живот со партнерот

Читај повеќе
  • play_arrow

Што открива бојата на столицата за вашата здравствена состојба?

Читај повеќе
  • filter

Кои се петте најмалку посетени земји во светот?

Читај повеќе

Ручек за 30 минути: Ражничи од компири и сланина

Читај повеќе