Секој купувач на Jaguar добива уште еден бесплатно, но под еден услов

Станува збор за тешко остварлива цел, а прва и можеби најтешка пречка е Франција.

Станува збор за Светското првенство во фудбал и евентуалната победа на репрезентацијата на Англија. Jaguar вели дека секој што ќе купи нов Jaguar автомобил ќе добие уште еден на подарок под услов Англија да биде светски шампион.

Со секој нов успех, клиентите на Jaguar се поблиску до скап подарок. Во исто време обложувалниците малку го намалуваат коефициентот, па сега според нив шансите Англија да стане светски првак се 1/7. Подобро (досега) се рангираат Бразил, Франција и Аргентина.

URL

Во Jaguar очекуваат дека оваа маркетинг кампања драстично ќе ја зголеми продажбата, а со тоа и заработката. Се чини дека не размислуваат за опцијата Англичаните навистина да стигнат до финалето и да победат.

„ Jaguar е бренд за луксузни автомобили од светска класа, познат по тоа што ги произведува најпосакуваните автомобили во секој сегмент, на кои луѓето навистина им се восхитуваат пред да купат BMW, Audi или Mercedes“, изјави инсајдер на Jaguar за Top Gear.

„Моравме да направиме нешто радикално, така што овој план е потенцијално најефективниот начин буквално да ги удвоиме нашите годишни продажби.“

Тагови
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Авто новости

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

YangWang U8: Кинески теренец со 1200 КС кој ќе издржи и поплава

Read more

Кои се најпопуларните брендови на автомобили во Европа?

Read more

Mini eMastered е сè што барате од мал градски електричен автомобил

Read more
 

Автомобили

  • filter

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

YangWang U8: Кинески теренец со 1200 КС кој ќе издржи и поплава

Читај повеќе

Кои се најпопуларните брендови на автомобили во Европа?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Mini eMastered е сè што барате од мал градски електричен автомобил

Читај повеќе

Зошто отворот на резервоарот за гориво не е на исто место кај сите возила?

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа новиот центар за безбедност на Audi вреден 100 милиони евра?

Читај повеќе
  • play_arrow

Првиот самовозечки автобус почна да вози во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа колекција од 13 автомобили вредни 50 милиони долари?

Читај повеќе

Што мислат возачите за автономните возила?

Читај повеќе