Секоја петта жена има секс со бившиот

Ако сè уште не сте го заборавиле поранешниот партнер, има многу причини поради кои ќе посакате да му се вратите: љубоморни сте на неговата нова девојка, сакате да се одмаздите, го посакувате, се чувствувате виновна, ви недостасува.

Сексот со поранешниот партнер може да биде врвно задоволство. Ќе се запрашате дали се сеќавате на моментите кога сте воделе љубов, дали сè уште го посакувате, дали сакате да му покажете што губи...

Како луѓето гледаат на овој вид секс?

Истражувањата покажуваат дека секоја петта жена има секс со бившиот партнер. Некои водат љубов со поранешниот партнер дури иако се во нова врска. Други го сметаат сексот со бившиот како слабост. Други сметаат дека е сосема нормално понекогаш да имаат секс, сепак останале „пријатели“.

Не постои правилно или погрешно однесување. Самите треба да разјасните што значи сексот со бившиот- дали ќе биде само секс или го сакате назад? Дали овој вид на секс е пречка за да продолжите понатаму, е прашањето кое треба да си го одговорите.

Доколку веќе сте во врска, запрашајте се како ќе се чувствува вашиот партнер доколку дознае дека се гледате со бившиот и дали ќе го повредите.  

реклама

Љубов и секс

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Read more

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Read more

Од машки агол: Правила за незаборавен орален секс

Read more

Магазин

  • play_arrow

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Читај повеќе

Бесплатни превентивни прегледи по повод Светскиот ден на срцето

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1,8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе