Секс-поза која ветува длабока пенетрација и силни оргазми

Сакате малку да го зачините сексуалниот живот со нова поза? Daily Star во соработка со британска фирма за секс-играчки откри поза која овозможува длабока пенетрација и силни оргазми.

Станува збор за Victory V позицијата, која може да ја видите од илустрацијата. Од компанијата Ann Summers, специјализирана за секс-играчки и долна облека тврдат дека оваа поза е дизајнирана за силни оргазми.

„Понекогаш промената на перспектива може да доведе до одлични искуства. И тоа е секако случај кога станува збор за вашиот сексуален живот. Оваа поза е дизајнирана за достигнување посилни оргазми. Ветува повеќекратна стимулација и аголот на пенетрација се менува така што може многу полесно да се дојде до вашата G-точка“, велат од компанијата.

Од компанијата за оваа поза препорачуваат и еден нивни производ, со оглед на тоа што рацете на жената се слободни.

„Користењето на секс-играчки како вибратор може да помогне во додавањето на силни вибрации, со што ќе се постигне двојно задоволство“, велат од компанијата.

реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

До СЗО стигна пријава за забрзана регистрација на вакцината Спутник V

Read more

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Read more

Љубов и секс

Како да знаете дали некој флертува со вас?

Read more

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Пет начини на кои сексот ве разубавува

Read more

Магазин

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Читај повеќе

За спомен од корона - поштенски марки од тоалетна хартија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Читај повеќе

Загадувањето на воздухот ја зголемува смртноста од КОВИД за 15 проценти

Читај повеќе

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Читај повеќе

Предлог за читање: „1984“ од Џорџ Орвел

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најстариот рецепт за палачинки

Читај повеќе