Секс поза „мачка“ - максимално уживање за двајцата партнери

Постојат пози во сексот со кои оргазмот е загарантиран и за двајцата партнери. Според мислењето на сексолозите, ова може да го постигнете со позата „мачка“.

Називот на оваа поза е „Coital Alignment Technique“ но не е толку комплицирана како што звучи.

Сексолозите ја предложуваат позата „мачка“ што е една варијанта на мисионерската поза и е одлична за стимулирање на клиторисот, па веројатноста и двајцата партнери да доживеат оргазам е многу голема.

Позата почнува во мисионерска поза, потоа мажот не треба да се потпира на дланките, туку полека да почне да се спушта надолу и да ја префрли тежината на лактите и колената.

Целта е да бидете што е можно повеќе припиени еден до друг за да може мажот со пенисот да го стимулира клиторисот при пенетрација.

Позата е идеална за долг секс бидејќи постепено доведува до оргазам, но кога ќе се постигне е многу интензивен и за двајцата партнери.

реклама

Кој го вооружува Хамас?

Read more

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Read more

Контроверзниот еротски филм „365 Days “ сепак ќе добие уште две продолженија

Read more

Како ќе изгледа фабриката за вакцини во Србија?

Read more

Љубов и секс

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Read more

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Read more

Зошто женетите мажи сакаат да флертуваат?

Read more
 

Магазин

  • filter

Дизајн „боли глава“

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто е добро да одгледувате растенија во вашиот дом?

Читај повеќе

Белоглавиот мршојадец Сунчица се врати на Балканот

Читај повеќе

Австрија не признава руска и кинеска вакцина за во „зелениот пасош“

Читај повеќе
  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе