Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Тешко е да се наброи колку секс митови постојат, а меѓу најраспространетите се оние за сексуалните пози и кои од нив се омилени меѓу паровите.

Анкета во која учествувале 1.000 мажи и жени од САД, кога станува збор за нивните сексуални склоности, покажа дека луѓето генерално се отворени за пробување нови сексуални пози со партнерите.

Сепак, испитаниците забележале дека имаат поголемо ниво на анксиозност кога постои можност за додавање сексуални играчки и малку погруб секс во нивата рутина – 35,7 проценти од Американците и 41,4 проценти од Американките изјавиле дека помислата на врзување, садо-мазо и секс на јавно место не ги радува.

Сексот во стоечка положба може да звучи стимулативно во теорија, но малку е потешко изводлив во пракса. На второ место е аналниот секс, кога станува збор за анксиозност.

„На крајот, искрената комуникација е најдобар алат за истражување на телото на вашиот партнер и откривање нови патишта за сексуално задоволство“, стои во извештајот.

Кога станува збор за сексуалните пози, луѓето изјавиле дека се најопуштени со мисионерската поза, доги стилот и каубојка-поза.

реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Љубов и секс

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Пет начини на кои сексот ве разубавува

Read more

Бикот е верен, Лавот е внимателен: Какви се хороскопските знаци во љубовта?

Read more

Магазин

  • filter

Нацртано: Нега на собните растенија на преминот кон ладна сезона

Читај повеќе

Принцот Хари: Дури со Меган го сфатив проблемот со несвесната расна пристрасност

Читај повеќе
  • play_arrow

Јапонски морбиден изум: Тросед кој се претвора во ковчег

Читај повеќе

КОРОНА симптом: Губењето на осетот за мирис е различно отколку кога сте настинати

Читај повеќе

Дали се супермаркетите безбедни места во време на пандемија?

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Бомбици од 3 состојки

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Читај повеќе

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Читај повеќе

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Читај повеќе