Секс совети: Мажите не се така едноставни, откријте ги нивните точки на возбуда

Иако често знаеме да кажеме дека мажите се прилично едноставни кога станува збор за врските и сексот и дека „е јасно“ што сакаат во кревет, воопшто не е така.

Ако сакате вашиот партнер да биде целосно задоволен, откријте ги неговите тајни и несигурности, а со тоа и неговите точки на возбуда.

Се плашат да не ве разочараат

Можеби за мажите важи дека сакаат да се фалат со своите сексуални „освојувања“, кога мажот е во врска со жена во која е заљубен не само што не зборува со други за сексот со неа, туку и чувствува страв дека таа не е сексуално задоволена и дека не ѝ пружа сѐ што ѝ треба.

Сакаат потврда

Плус, мажите знаат дека жените со пријателките споделуваат интимни работи до најситни детали, па тоа само им го зголемува притисокот да се покажат во кревет. Затоа, охрабрете го вашиот партнер и покажете му дека неговиот труд не е залуден. Ако нешто не прави како што треба, кажете му на убав и позитивен начин. Не се срамете да покажете дека уживате, тоа смао ќе ги разгори страстите, па зборови и нема да бидат многу потребни.

Изгледот им е важен

И не зборуваме за вашиот, туку за нивниот. И мажите се грижат како изгледаат, дали се премалку или премногу влакнести, дали имаат стомаче, дали се доволно „надарени“... И самите знаете како делува искрен комплимент – возвратете го!

Брадавиците не се забранета зона

Ако мислите дека само жените се особено чувствителни на допир на градите, се лажете. Машките брадавици исто така се возбудлива ерогена зона, па следниот пат видете како вашиот партнер ќе реагира на допир со прсти или јазик. Секако, прочитајте ја ситуацијата. Можеби баш нему тоа не му се допаѓа, па истражете која е неговата тајна точка на возбуда.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Од другата страна на протестите: Моќни фотографии што мејнстрим медиумите не ги објавуваат

Read more

Третина од заболените без никакви симптоми

Read more

Љубов и секс

Британскиот парламент забранува секс со лице од друго семејство и надвор од домот

Read more

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Read more

За што лажат жените кога станува збор за сексот?

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Магазин

Археолози пронајдоа траги од канабис во древен храм во Израел

Читај повеќе
  • play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Читај повеќе

Air Serbia ќе лета од Белград за Скопје од 15 јуни

Читај повеќе

Абрамович купи имот во Израел вреден 65 милиони долари

Читај повеќе

Црн вторник: Што значат црните фотографии објавени на Instagram?

Читај повеќе

Неколку причини зошто треба да јадете ф’стаци

Читај повеќе
  • filter

Дали би летувале во двокатен автобус?

Читај повеќе

Брзо и лесно: Летна супа со зеленчук

Читај повеќе

Малта дозволува влез за туристи од 1 јули, но не и за Македонија

Читај повеќе