Секс во време на корона: Борделите со препораки за пози со помал ризик од зараза

Швајцарските бордели се надеваат дека наскоро ќе може да продолжат со работа, по олабавувањето на мерките за спречување на ширењето на коронавирусот, секако со почитување на одредени мерки за заштита.

Борделите смислија план како да се обноват услугите со максимална физичка дистанца, а најголем дел од тој план се секс позите и строгата хигиена.

Здружението на сексуални работници ProKoRe објави хигиенски водич во почетокот на месецов, надевајќи се дека швајцарската влада ќе го одобри нивното барање за враќање на работа од 8 јуни.

Иако е јасно дека проституцијата е некомпатибилна со поимот физичка дистанца, од ProKoRe направија сѐ за да најдат решение, па предложија секс пози во кои двете лица се „максимално оддалечени“, како  doggy-style и cowgirl.

Исто така, се предлага „сесиите“ да траат најмногу 15 минути, а просториите да се проветруваат 15 минути меѓу две средби.

Целосната постелнина мора да се смени и да се испере со детергент за дезинфекција.

Според правилникот, забрането е секакво допирање на лицето и се препорачува носење маска за време на сесијата.

Здружението размислува и за информативни кампањи за клиентите со цел да се намали ризикот од зараза.

реклама

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Автомобил удри и тешко повреди петгодишно дете

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Живот

Среќен роденден, Никола Тесла

Read more

Што сѐ ги нервира вашите колеги кај вас?

Read more

Запалена статуата на Меланија Трамп во Словенија

Read more

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more

Магазин

Предлог за ручек: Запечени тиквички со сирење и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Читај повеќе

Предлог за ручек: Печен лосос со ориз

Читај повеќе
  • play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Читај повеќе

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Читај повеќе

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Читај повеќе
  • play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Читај повеќе