Секси Golf

Запознајте го најатрактивниот VW Golf на сите времиња.

Ја имаше својата премиера во видеоигра, а потоа ја виде светлината на денот.

Во 2014 година Volkswagen го донесе GTI Roadster Vision Gran Turismo на традиционалниот собир на љубителите на GTI. Повеќето ќе се согласат, ако некој Golf е „секси“, тогаш дефинитивно тоа е овој.

Благодарени на каналот Autogefuhl на YouTube, сега можеме повторно да го видиме тој автомобил и подобро да го запознаеме.

Футуристичкиот Golf е висок само еден метар, а е поставен на тркала од 20 инчи. Огнената црвена боја придонесува за атрактивниот дизајн, како и деталите како што се минимизираните LED светла, централно поставениот издув и огромното задно крило.

Автомобилот е интересен и одвнатре, каде доминира волан позајмен од Формула 1.

Неговиот исклучително чист изглед јасно покажува дека е создаден за возење. И тука му помага 3.0 V6 со над 500 КС. Овој концепт наводно достигнува стотка за 3,6 секунди и забрзува над 300 км/час.

Remote video URL
Тагови
реклама

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Надзорните камери на трговскиот во Харков го снимија моментот на нападот, 16 мртви

Read more

Која храна треба да ја јадеме често за природно зајакнување на имунитетот?

Read more

Зелката е новата суперхрана на годината

Read more

Авто новости

Range Rover за прв пат ќе се произведува надвор од Велика Британија

Read more

Новите автомобили ќе имаат предупредување за пречекорување на брзината?

Read more

Volkswagen ги објави првите фотографии од новиот Golf GTI Clubsport

Read more

KIA го претстави електричниот SUV EV3, доаѓа и во Европа

Read more
 

Автомобили

Range Rover за прв пат ќе се произведува надвор од Велика Британија

Читај повеќе

Новите автомобили ќе имаат предупредување за пречекорување на брзината?

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen ги објави првите фотографии од новиот Golf GTI Clubsport

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

KIA го претстави електричниот SUV EV3, доаѓа и во Европа

Читај повеќе

Двојно поголеми се шансите пешак да го удри електричен отколку автомобил со SUS мотор

Читај повеќе

Lamborghini го повлекува Urus: Хаубата може да се откачи при големи брзини

Читај повеќе

Volvo има нов адут: Робо-камион

Читај повеќе

Продажба на автомобили во ЕУ: Дизел и електричните автомобили се речиси изедначени

Читај повеќе

Кинезите не попуштаат: Има ли надеж за поевтини европски електрични автомобили?

Читај повеќе