Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Секси муабетите во кревет може да ја загреат дополнително атмосферата и да го зголемат уживањето и за двајцата партнери.

Но, погрешниот начин и погрешниот избор на зборови речиси сигурно ќе бидат промашување од кое нема да можете да се опоравите.

Списанието Men's Health направи анкета на 57 жени од 20 до 40 години на тема што сакаат да слушнат од мажите за време на секс, а што не.

92% од жените рекле дека уживаат во „безобразни муабети во кревет“, а останатите анкетирани рекле дека имаат негативен став кон ваков тип на муабети за време на секс.

Мажите често се збунети и не знаат точно како да постапат, а да не ја навредат жената на каков било начин. Тоа е добро сознание, па ако никогаш не сте зборувале за време на секс, а сакате, прочитајте го овој водич како да зборувате „безобразно“ за време на секс.

Пред сѐ, разговарајте со партнерката

Како и сѐ друго во врска со сексот, и безобразните муабети се разликуваат од човек до човек.

Затоа е неопходно да разговарате со вашата партнерка и да дознаете кои се нејзините желби и граници.

Разговорот почнете го со вовед како: „Еј, прочитав дека некои жени не сакаат да им зборуваш безобразно за време на секс. Точно е?“

На овој начин ќе дознаете дали вашата партнерка сака секси муабети, па оттука продолжете го разговорот за содржината на тие муабети.

Почнете со секси пораки

Многу е полесно да кажете нешто секси во порака отколку во четири очи. Или барем така е за почеток. Ако го подготвите теренот со пораки и го поставите тонот со кој ќе се одвиваат вашите секси муабети, тоа многу полесно потоа ќе го повторите во кревет.

Следете ги нејзините реакции

Откако ќе бидете сигурни дека вашата партнерка сака секси муабети и веќе сте размениле пораки со секси содржина, време е да се покажете на дело.

Почнете со „поблаги“ изрази, како комплимент за тоа како изгледа, дека ви се допаѓа тоа што го прави или како се чувствувате додека трае предиграта.

Следете ги нејзините вербални и невербални реакции, воздишки и движења и реагирајте соодветно на нив.

За време на сексот кажете и колку ви е убаво и преминете на тоа да ѝ кажете што би сакале.

Внимавајте на тонот и содржината

Повеќето жени рекле дека многу им е важен тонот со кој партнерот им зборува безоразно во кревет. Тоа може да варира во зависност од тоа колку е „вжештена“ атмосферата, но главно жените сакаат со нежен и пријатен тон да им бидат кажани секси работи, а не со грубост.

Повторно, следете ги нејзините реакции и ако забележите дека нешто не ѝ се допаѓа, извинете се и прашајте што сте направиле погрешно.

Не наредувајте и не навредувајте

Освен ако вашата партнерка експлицитно не го побара тоа од вас и вие се согласувате со тоа, никогаш не ѝ давајте наредби за тоа што сакате да прави и не ја нарекувајте со погрдни зборови.

Повеќето жени не сметаат дека тоа е секси и нагласуваат дека има разлика меѓу секси безобразни муабети и понижување.

Во ред е да се насмеете

И покрај сето ова, постои веројатност да не се одвива сѐ како што сте си замислиле. Поекогаш ќе „треснете“ некоја глупост, некогаш ќе кажете нешто премногу тивко, па ќе има непријатна тишина пред да ве праша: „Како?“... сето тоа е во ред и уште повеќе е во ред да ве фати смеа и убаво да се изнасмеете.

Клучот за добар сексуален живот е искрената комуникација. Затоа, по сексот, разговарајте за тоа дали и што ви се допаднало од секси муабетите и на двајцата.

Голема е веројатноста дека разговорот за тоа ќе ве возбуди и ќе следи втора партија.

реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Љубов и секс

Зошто секогаш привлекувате погрешни мажи?

Read more

Неколку особини на совршениот маж

Read more

5 работи кои можат да предвидат развод

Read more

Најлошите љубовни комбинации во хороскопот (втор дел)

Read more
 

Магазин

Зошто секогаш привлекувате погрешни мажи?

Читај повеќе
  • filter

Креативни идеи за уредување на кујна со шанк

Читај повеќе

Колку протеини ни се потребни во текот на денот?

Читај повеќе

Два чудни симптоми кои откриваат дека сте прележале COVID-19

Читај повеќе

Неколку особини на совршениот маж

Читај повеќе

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Читај повеќе

Instagram убавица: Фрида Асен

Читај повеќе
  • play_arrow

30 минути домашни јога вежби за поголема флексибилност

Читај повеќе

5 работи кои можат да предвидат развод

Читај повеќе