Секси шорцевите на Tesla распродадени за минута

Изгледа дека Елон Маск не се шегуваше кога на Twitter најави нов производ на Tesla.

Пред неколку дена Елон Маск ги насмеа обожавателите кои го следат на Twitter, најавувајќи дека нов производ на Tesla ќе бидат шорцеви кои ќе се продаваат во ограничена серија преку онлајн продавницата на Тesla.

Минатиот викенд навистина се појавија црвени шорцеви кои на предната страна го имаа логото на Tesla, а од задната страна натписот S3XY.

Откако корисниците сфатија дека се работи за навистина автентичен производ од црвен сатен кој се продава по цена од 69.420 долари, веднаш почнаа да го нарачуваат онлајн по што страницата престана да функционира поради бројните нарачки.

По повторното проработување на неа имаше известување дека шорцевите се распродадени и повеќе не може да се нарачаат.

Не е познато дали Маск ќе почне нов Tesla моден бренд, но идејата очигледно не е лоша.

Тагови
реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Чек дис аут

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Read more

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Read more

Магазин

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Читај повеќе
  • play_arrow

Кралица на летото: Зошто треба да јадете пченка?

Читај повеќе

Научно докажано: Дали стресот навистина дебелее, а плачењето помага за слабеење?

Читај повеќе

Ручек како од ресторан: Ароматично телешко со шампињони

Читај повеќе
  • filter

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Читај повеќе