Секси зодијак: Што го пали и гаси вашиот хороскопски знак?

Секој хороскопски знак има уникатен сексуален идентитет и важно е да се знае кому што му треба. Колку повеќе знаете за сексуалниот идентитет на вашиот карактер, толку пострасно и подобро ќе биде вашето водење љубов.

Водните знаци како Риби, Водолија и Рак сакаат секс кој е исполнет со чувства и интимност. Тие одбиваат да бидат игнорирани и незаинтересирани.

Проверете што го опишува вашиот хороскопски знак.

Овен

Овните се познати по нивниот импулсивен, брз пристап кон животот. Тие се мотивирани од страст, па сакаат ненајавен, ненадеен секс. Ништо не го возбудува овој знак како водење љубов во вецето во клуб или на предното седиште во автомобил. Користете секси играчки, тоа дополнително ќе им ја разбуди страста.

Овенот е првиот знак на Зодијакот, а со оглед на тоа може да се каже дека тие се оние кои сакаат да го направат првиот чекор. Исто така, Овните имаат краток опсег на внимание, па затоа не се расположени за долга предигра. Дејствувањето и преземањето иницијатива се клучни.

Бик

Бикот е еден од најромантичните знаци во Зодијакот. Сакаат да ги истражуваат своите сетила, па нивниот сексуален апетит е тесно поврзан со звукот, видот, вкусот, мирисот и допирот. За разлика од Овенот, тие сакаат кога работите одат бавно, па долгата предигра е многу важен фактор за нив во секоја сексуална врска.

Ако вашиот партнер е Бик, ќе го маѓепсате со романтична вечера, шлаг и чоколадо, свеќи, миризливи масла... Не заборавајте на романтичната музика. Нежно допирајте ги по целото тело... Ќе уживате заедно како никогаш досега. Бикот не сака мрзеливост, затоа секогаш одржувајте ја вашата спална соба уредна.

Близнаци

Близнаците по природа се авантуристи, па и во сексот се такви. Обожаваат различни експерименти, живеат под мотото „Различноста е зачин на животот“. Тие се подготвени да пробаат речиси сè.

Единственото нешто што Близнаците го отфрлаат е монотонијата. Со нив владее Меркур, планетата на комуникацијата, па секси разговорите се дефинитивно она што треба да го пробате со нив. Тие исто така сакаат да играат игри во кои секој ќе има своја улога.

Близнаците сакаат да бидат слушани, а контактот со очите е клучен. Затоа, начулете ги ушите и предадете им се на Близнаците.

Рак

Интимноста е одлична за овие слатки, чувствителни водени знаци. Раковите треба да се чувствуваат безбедно пред да одлучат да излезат од својот оклоп. Со нив владее Месечината, владетелка на емоциите, па би било добро да вклучите што повеќе романтични гестови во вашата врска. Овој лик сака гушкање, мазење, чешкање...

Мора да бидете трпеливи со Ракот. Легнете и погледнете се во очи. Запомнете дека сè мора да биде реципрочно. Одвојте многу време за заемно задоволство. Сакаат и орален секс.

Ако почувствуваат дека ги игнорирате или повеќе не сте заинтересирани, тие би можеле веднаш да ве исфрлат од вашиот живот.

Лав

Лавовите се драматични, па кога станува збор за секс, спалната соба брзо може да се претвори во сцена. Обожаваат да бидат во центарот на вниманието. Би можеле да предложат дури и снимање секс, бидејќи сепак тие се „филмски ѕвезди“.

Под власта на Сонцето, Лавовите се чувствуваат како сè да се врти околу нив. Направете вашиот Лав да се чувствува како крал/кралица и ќе бидете наградени.

Девица

Девиците се апсолутно опседнати со секс и навистина уживаат во секој момент од него. На крајот на краиштата, тие се сензуални земјени знаци!

Под влијание на Меркур (планетата на комуникацијата), Девиците сакаат да разговараат - разговарајте со нив за секс, експериментирање и слично. Девиците сакаат детали, па фокусирајте се на нив и вклучете многу предигра.

Она што мора да биде тип-топ кај Девицата е хигиената. Затоа не заборавајте да внимавате на тоа.

Вага

Со Вагата владее Венера, планетата на љубовта и убавината. Според тоа, Вагата ги третира своите љубовници како скапоцени уметнички дела. Вагите обожаваат елеганција и софистицираност. Вагите се и многу визуелна личност, па ќе сакаат луксузна долна облека или стриптиз.

Вагата е позната по својата авантуристичка природа и во спалната соба. Сепак, најбрзиот пат до срцето на Вагата е секогаш преку умот. Дури и ако некој е совршен во кревет, Вагата веднаш ќе се исклучи ако другата личност не е мистериозна и интересна.

Скорпија

Во астрологијата, Скорпиите се сметаат за еден од најеротичните знаци на Зодијакот. Енергијата на Скорпијата комбинира страст со длабока емоционална интимност, па затоа не треба да се чудите ако Скорпијата ве привлекува како магнет.

Скорпиите ја сакаат играта на моќ. Тие не се плашат да истражуваат табу теми. Уживајте во долг и бурен орален секс, користете секс играчки.

Но, што и да правите со Скорпијата, мора да имате чувство за тоа. За неа, сексуалната тензија мора да биде опиплива.

Стрелец

Стрелецот е истражувач, гледајќи на физичката интимност како можност за емоционално откритие и интелектуално проширување. Овој огнен знак го возбудува секој кој има навестување на опасност, па немојте да се чудите ако вашиот љубовник Стрелец ви понуди секс на јавно место или групен секс.

Сепак, сè брзо им здосадува - сакаат да прават сè и сешто, па предложете им нешто ново, ќе бидат воодушевени.

Стрелците се мајстори за заведување и се одлични во водење љубов, но ги одбива класичниот романтичен секс. Во сексот со нив секогаш треба да додадете нешто ново и жешко.

Јарец

Јарецот е најамбициозниот знак во Зодијакот, а неговиот сексуален нагон не е исклучок. Овој земјен знак сериозно го сфаќа водењето љубов. Тој сака да има богат приватен живот исполнет со многу чудни авантури, па не треба да се плашите да пробате сè со него.

Покрај тоа, Јарците сакаат да ја преземат контролата, па понекогаш обидете се да експериментирате со играње улоги. Покрај тоа, тие се супер организирани, па закажаниот секс со нив е возбудлив - цел ден/недела ќе размислуваат за вашиот закажан секс.

Ништо не ги отфрла повеќе од некој што ветува, но не исполнува.

Водолија

Главата на Водолијата е секогаш во облаци. Но, кога станува збор за секс, овој бунтовен воздушен знак го пали сè што е спротивно на општествените конвенции. Сакаат мистерии, па додавањето маска или врзани очи сигурно ќе ви ги зголеми страстите.

Водолијата е знак поврзан со науката и технологијата, што значи дека вашиот љубовник веројатно ќе ужива во секс играчки, порнографија и секакви гаџети.

Водолијата го отфрла традиционалниот пристап кон сексот. Како и другите воздушни знаци, тие сакаат разновидност и мразат досада.

Риби

Рибите се многу духовни и сочувствителни, тие се заинтересирани за истражување надвор од овој свет, затоа истражете го читањето тарот или заедничката медитација за да ја постигнете таа интуитивна врска. Покрај тоа, Рибите сакаат секс под туш и во када.

Креативните Риби се уметници и поети, па затоа сакаат емотивен, интимен секс. Сите овие водени жигови се чувствителни.

И на крајот, Рибите се љубопитни души, па единственото нешто што навистина ги одбива е грубоста. Сè додека сте флексибилни и слободоумни, Рибите со задоволство ќе пливаат во вашата насока.

реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Љубов и секс

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Долг маратонски секс не e гаранција за оргазам

Read more

Кој повеќе изневерува - мажите или жените?

Read more

Терапевти откриваат што најмногу ги нервира луѓето кај партнерите

Read more
 

Магазин

Четката за заби треба темелно да се мие еднаш неделно

Читај повеќе

Пет митови за шеќерот кои би можеле да ве спречат да изгубите тежина

Читај повеќе

Готвач открива кои јадења најмалку треба да се порачуваат во рестораните

Читај повеќе

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Читај повеќе

Очите ви се постојано суви? Можеби ви недостасува важна хранлива материја

Читај повеќе

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Читај повеќе

Бездомник во Италија доби на лото, едвај успеа да ги земе парите

Читај повеќе

Вашата крвна група можеби е „виновна“ зошто слабеењето ви е невозможна мисија

Читај повеќе

Три начини како да примите повеќе витамин Д во текот на зимата

Читај повеќе