Сексот е клучен за успех на работното место

Новото истражување покажа дека сексот е исклучително важен доколку сакате да бидете успешни на работното место.

Истражувањето кое ги опфати работните и сексуалните навики на 159 вработени луѓе коишто се во брак, покажа дека партнерите коишто почесто водат љубов постигнуваат подобри резултати на работното место.

„Среќната врска е условена и од сексуалниот живот, а исто така од неа зависи и сексуалниот живот. Вработените се изјасниле дека се повеќе мотивирани на работа и полесно ги извршуваат работните задачи“, вели професорот Кит Ливит, автор на студијата и професор на Универзитетот Орегон.

Студијата покажува дека стресот и проблемите во бракот влијаат негативно на успехот на работното место.

Исто така, како што веќе ни е познато, стресот на работа е најголема причина за расправии во бракот.

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Read more

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Read more

Љубов и секс

Љубов во време на корона: Дали би излегле на прв состанок во пандемија?

Read more

Сексуалните навики на среќните партнери

Read more

Холандија им препорача на самците да си најдат „секс-другарче“

Read more

Истражување: Која е најпопуларната секс поза?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ден на младоста: Празник, штафета и слет

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Читај повеќе

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Читај повеќе

Рамазан Бајрам се слави под маски и во најтесното семејство

Читај повеќе

Тајланд почна со тестирање вакцина против COVID-19 врз мајмуни

Читај повеќе

Сите сме донори доколку не се изјасниме поинаку, но во суштина сепак семејството го дава последниот збор

Читај повеќе