Сексуалните навики на среќните партнери

Воопшто не е едноставно да бидете постојано искрени и отворени во врската. Меѓутоа оваа добра навика има бројни придобивки за врската, особено кога станува збор за сексот.

Како ќе ги остварите своите сексуални фантазии доколку не разговарате со вашиот партнер? Ова се неколку навики на среќни партнери кои имаат активен сексуален живот.

Разговараат отворено за сè и го вклучуваат партнерот

Доколку разговарате за своите сексуални желби со партнерот, тој ќе ви ги исполни. Кажете му го тоа што би сакале да го пробате.

Се инспирираат

За остварување на сексуалните желби треба многу храброст. Меѓутоа, што ако сè уште не сте сигурни дали ќе ви се допадне тоа? Затоа треба да пробувате нови работи заедно со вашиот партнер.

Учат и се флексибилни

Не може секоја сексуална фантазија да биде реалност. Кој сонувал да има секс под туш знае дека оваа идеја во реалноста не е многу интересна. Слично е и со многу други фантазии. Изберете ги работите кои ви се допаѓаат вам и комбинирајте ги со другите идеи на партнерот.

Кај сексот е главна страста, но и хуморот е добредојден. Доколку секоја грешка ја прифатите со насмевка, вашиот партнер нема да се навреди и наредниот пат ќе уживате повеќе.

реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Read more

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Read more

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Read more

Љубов и секс

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Седум знаци во почетокот на врската кои не треба да ги игнорирате

Read more

Љубов во време на корона: Дали би излегле на прв состанок во пандемија?

Read more

Сексуалните навики на среќните партнери

Read more

Магазин

  • play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Читај повеќе

Совршена орео торта од 4 состојки

Читај повеќе

Секс во време на корона: Борделите со препораки за пози со помал ризик од зараза

Читај повеќе
  • play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Читај повеќе

Тетовчанката Мелиса го победи COVID-19: Не знае како се зарази, но не дозволи да го пренесе вирусот на некој друг

Читај повеќе

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Читај повеќе
  • filter

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Читај повеќе

Џ.К. Роулинг најави нова книга за деца

Читај повеќе