Сексуалните работнички во Британија услужуваат и во корона-криза

Британскиот сервис BBC направи истражувачка сторија за сексуалните работнички и работници во Велика Британија и откри дека рестриктивните мерки за движење и блиски контакти поради пандемијата со коронавирус не ги спречуваат да ги обавуваат нивните услуги и тоа најчесто преку домашни посети.

Новинарот Џонатан Гибсон стапи во контакт со неколку од нив и скоро сите го имаат истиот одговор: мора да работам за да преживеам.

Од Англискиот колектив на проститутки велат дека повеќето сексуални работнички се мајки и дека работат бидејќи очајнички им се потребни пари за да ги издржуваат децата.

реклама

Живот

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Read more

Отворена линија за пријавување електричен и електронски отпад: Дали знаете колку е штетен ЕЕ отпадот?

Read more

Идеална земја за секој хороскопски знак: Бикот во Бразил, Лавовите ќе уживаат во Шпанија

Read more

Почина жирафата Тобого во Скопската ЗОО

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Read more
play_arrow

Зошто англиските фудбалери ретко прават трансфери во странство?

Read more
play_arrow

Лана дел Реј пее за теориите на заговор за авионско запрашување во новата песна

Read more
play_arrow

Снаодлив Русин

Read more
play_arrow

Старата гарда vs. новите сили: Кој би победил?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови игри за 2021 година

Read more