Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Б.С.Б.
/ 20.06.2021 / 15:59

Американската пејачка Селена Гомес ја краси насловната страница на австралиското издание на Vogue за јули/август. Во интервјуто таа искрено зборува за готвењето, домот и среќата во животот. Повод за насловната е и лансирањето на нејзиниот нов козметички бренд Rare Beauty.

Гомес на фотографиите се појавува во неколку необични комбинации. За магазинот таа го откри личното искуство со пандемијата којашто донесе промени за сите, особено за оние кои работат во музичката индустрија. Откри дека најмногу ѝ недостасуваат патувањата, настапите и концертите.

URL

Таа отворено зборува и за враќањето во музиката. Среде пандемијата и карантинот таа се пресели во нов дом во кој се наоѓа и студиото во кое сега го снима следниот албум, додека во кујната ги снимала емисиите за Selena + Chef.

Повод за интервјуто е нејзиниот нов козметички бренд Rare Beauty за кој вели дека целта ѝ е да ги урне нереалните стандарди за убавина кои лошо влијаат на менталното здравје.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Стил

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Read more

Направете сами: Средство за чистење од лимон, лимета и оцет

Read more

Внуката на принцезата Дијана се омажи за 32 години постар милијардер

Read more

Што открива работното биро за вашиот карактер?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Читај повеќе

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Читај повеќе