Селена Гомес покажа како изгледа без шминка

Американската пејачка Селена Гомес на својот Instagram профил објави фотографии на кои не носи шминка.

Со оглед на тоа што голем број познати личности секогаш објавуваат ретуширани фотографии, Селена доби пофалби што избрала на своите следбеници да им го покаже својот природен изглед.

„Ајде да не се грижиме за мозолчињата и да ги третираме како нешто што е сосема нормално. Селена, охрабри многу млади девојки“, напишал еден корисничка на споменатата социјална мрежа.

„Конечно славна личност која не се срами да ја покаже својата природна страна“, е исто така еден од коментарите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

Потсетуваме, Селена неодамна го објави документарниот филм „My Mind & Me“ во кој откри детали од нејзиниот приватен живот. Меѓу другото, таа напомена дека лекарите ѝ рекле дека можеби нема да може да има деца, бидејќи зема лекови за биполарно растројство.

„Ова е сериозна работа што влијае на мојот живот. Меѓутоа, ако му е судено да имам, нека ќе биде“, рече таа.

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more

Музика

Првпат по 35 години се продадоа повеќе грамофонски плочи од ЦД-а

Read more

Брано од Dubioza kolektiv демонстрира како звучат питите

Read more

Северина „жари и пали“ на Малдиви, обожавателите ѝ порачаа: Изгледаш како да имаш 25 години

Read more

Шакира конечно откри зошто го провоцира бившиот

Read more
 

Сцена

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Читај повеќе
  • play_arrow

Орландо Блум се распеа среде паб за Свети Патрик

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за BEEF, новата серија на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

10 моменти во Friends во кои се пронаоѓаме и денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Disney „рециклираат“ анимации?

Читај повеќе