Селена Гомез: Социјалните мрежи се страшни и опасни

Актерката и пејачка Селена Гомез смета дека социјалните мрежи се страшни за нејзината генерација, пренесува BBC. Таа упати апел луѓето да стават јасни временски ограничувања за нивните онлајн активности.

Зборувајќи на Канскиот филмски фестивал, каде го промовира новиот филм „The Dead Don’t Die“, 26-годишната актерка вели дека светот минува низ голема криза.

„Што се однесува до мојата генерација, за неа социјалните мрежи се ужас. Тие платформи донекаде се корисни, но ме плаши кога гледам мали момчиња и девојчиња кои не се свесни за опасностите кои демнат од овие медиуми“, вели Селена, додавајќи дека сега е доцна било што да се промени.

Таа за себе вели дека води сметка што објавува на Instagram.

„Не го користам за да ставам глупави слики туку ги објавувам со одредена намера“, вели таа.

До минатата година Селена имаше најмногу обожаватели на Instagram, но сега најследена личност е Кристијано Роналдо.

реклама

Филипче: Има суштинска разлика помеѓу првиот и овој бран

Read more

Археолози пронајдоа траги од канабис во древен храм во Израел

Read more

Британскиот парламент забранува секс со лице од друго семејство и надвор од домот

Read more
Коронавирус во Македонија: Неизвесноста продолжува, бројот на заболени расте, а пикот се очекува за еден месец

Коронавирус во Македонија: Неизвесноста продолжува, бројот на заболени расте, а пикот се очекува за еден месец

Read more

Живот

Air Serbia ќе лета од Белград за Скопје од 15 јуни

Read more

Абрамович купи имот во Израел вреден 65 милиони долари

Read more

Црн вторник: Што значат црните фотографии објавени на Instagram?

Read more

Малта дозволува влез за туристи од 1 јули, но не и за Македонија

Read more

Магазин

Археолози пронајдоа траги од канабис во древен храм во Израел

Читај повеќе
  • play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Читај повеќе

Air Serbia ќе лета од Белград за Скопје од 15 јуни

Читај повеќе

Абрамович купи имот во Израел вреден 65 милиони долари

Читај повеќе

Црн вторник: Што значат црните фотографии објавени на Instagram?

Читај повеќе

Неколку причини зошто треба да јадете ф’стаци

Читај повеќе
  • filter

Дали би летувале во двокатен автобус?

Читај повеќе

Брзо и лесно: Летна супа со зеленчук

Читај повеќе

Малта дозволува влез за туристи од 1 јули, но не и за Македонија

Читај повеќе