Селфи со киднаперот на авион

Правењето селфи фотки од невообичаени места и ситуации е популарна активност, но речиси ниту едно селфи досега не е ни приближно легендарно, како селфито со киднаперот на авионот на EgyptAir.

Авторот на селфи фотката со киднаперот со лажен елек со експлозив е 26-годишниот Англичанец Бен Инс, кој вели дека не знае зошто точно ја направил фотката. Вели дека сакал да помогне ситуацијата да остане позитивна иако била релативно тешка.

Инс бил еден од 55-те патници на летот MS181 кој летал од Александрија до Каиро, кој по киднапирањето слета на Кипар.

Киднаперот Шеиф Елдин Мустафа ги ослободил речиси сите патници, но Инс, заедно со уште двајца други патници и четири припадници на екипажот биле задржани во авионот.

Англичанецот вели дека бил многу исплашен, но вели дека киднаперот не делувал многу застрашувачки. По половина час од киднапирањето, решил да направи селфи со него.

„Сметав дека тоа ќе биде најдоброто селфи што можеш да им го пратиш на другарите - подобро од секое селфи што може да се направи од излегување или од одмор“ - вели Инс. Тој додава дека замолил еден од членовите на екипажот да преведе и да го праша киднаперот дали може да се фотографираат.

На крајот тој вели дека сфатил дека може да ја искористи фотографијата за да провери дали елекот на киднаперот е вистински полн со бомби. Заклучил дека е лажен и почнал да им пишува на пријателите и блиските.

 

реклама

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Филипче: Разговараме сите во регионот да ги отвориме границите со исти правила за ПЦР тестовите

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Швајцарија на референдум гласа за слободното движење со ЕУ

Read more

Чек дис аут

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Read more

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Read more

Оргазам од 1,8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Read more

Магазин

  • play_arrow

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Читај повеќе

Бесплатни превентивни прегледи по повод Светскиот ден на срцето

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1,8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе