Селин Дион ја откажа светската турнеја

Познатата канадска пејачка Селин Дион објави дека го откажува остатокот од светската турнеја, „поради сериозни здравствени проблеми“, пренесе Си-Ен-Ен. Станува збор за вкупно 16 откажани концерти.

– Се надевав дека ќе закрепнам, но изгледа дека морам да бида потрпелива и да го следам режимот што ми го препорачаа лекарите, напиша Дион на својот интернет-простор, додавајќи дека со нетрпение го чека мигот кога повторно ќе се сретне со своите обожаватели.

Пејачката изјави дека се опоравува од тешките и постојани грчеви во мускулите, кои ѝ пречеле за време на настапите. Поради истиот здравствен проблем, таа го откажа и својот настап во Лас Вегас во октомври 2021 година.

Остатокот од нејзината светска турнеја тогаш беше одложен за 12 април годинава, но лекарскиот тим на пејачката одлучи дека целосно откажување, сепак, е најдобра опција. 

реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Музика

Концертот на Deep Purple пориди временските услови се сели во СЦ Борис Трајковски

Read more
Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Read more

Џеј Ло: На публиката сакам да ѝ дадам содржина, не само тресење на задникот

Read more

Првото EP на Пијан Славеј е сè што ни треба ова лето

Read more
 

Сцена

Дали „The Simpsons“ ги предвидоа и мајмунските сипаници?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дигитален форензичар вели дека фотографиите на Амбер Херд со модринки се „модифицирани“

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина легендарниот актер Реј Лиота, ѕвездата на Goodfellas

Читај повеќе
  • play_arrow

По 19 сезони дојде крај за шоуто на Елен Деџенерис, денес е последната епизода

Читај повеќе

Кејт Мос: Џони Деп никогаш не ме турнал, ниту ме удрил

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Morbius

Читај повеќе

Презакажан концертот на Дајте музика

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најлоши работи кои ги направи Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е филмот што го засени „Top Gun“ во Кан?

Читај повеќе