Сем Гејл да ви раскаже за македонската фудбалска репрезентација

На YouTube излезе ново видео кое го популаризира македонскиот фудбал на Островот. И тоа од истиот дечко.

Ви текнува на Англичанецот што раскажуваше за Осогово? Го објавивме пред неколку дена. Сега истиот тип се снимал како раскажува за македонската фудбалска репрезентација.

Игра за Осогово, ама не од Кочани туку за новоформираниот ГР Осогово од Англија. Сем Гејл очигледното е новиот вљубеник во македонскиот фудбал бидејќи за три дена веќе сними две видеа раскажувајќи прво за Осогово, а сега за репрезентацијата.

реклама

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Секси среда

Read more

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Read more

Фудбал

Алиоски полуде по гол на тренинг и ја скрши камерата

Read more

Мбапе: Ливерпул е како машина

Read more

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Read more

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Read more

Спорт

  • play_arrow

Алиоски полуде по гол на тренинг и ја скрши камерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Фјури: Ќе бидам побогат од Мејведер

Читај повеќе

Мбапе: Ливерпул е како машина

Читај повеќе

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Читај повеќе

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Читај повеќе

Интер го враќа Наинголан

Читај повеќе
  • play_arrow

Баерн славеше среде Дортмунд и дојде на чекор до титулата

Читај повеќе

Eurobasket ги одбра најдобрите во мак-кошарката

Читај повеќе

Флик: Рано е Холанд да се споредува со Левандовски

Читај повеќе