ЕВРОЛИГА 2019/2020

Сензационална тројка од половина терен против поранешниот тим

Бекот на Зенит Алекс Ренфро за момент го шокираше Баерн Минхен со сензационален кош од средина на теренот на крајот од втората четвртина од натпреварот меѓу двата тима од Евролигата во 13-тото коло.

На четири секунди пред паузата помеѓу двете полувремиња, Ренфро ја собра топката, стигна до средината на теренот и шутираше кон кошот на Баварците и резултатот беше спектакуларна тројка.

Ренфро го заврши мечот со 18 поени, но Баерн сепак победи со 77-69.

Ренфро играше за Баерн Минхен од јуни, 2015 до ноември, 2016 кога потпиша за Барселона.

Оттогаш смени неколку клубови додека не дојде во Зенит Санкт Петербург во јуни годинава.

Родум Американец, Ренфро како натурализиран играч настапувал за репрезентацијата на Босна и Херцеговина.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Кошарка

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Read more

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Read more

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Read more

Лејкерс ја менуваат стратегијата поради Јокиќ

Read more

Спорт

  • play_arrow

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Читај повеќе

На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

Читај повеќе
  • play_arrow

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Читај повеќе

Депај нема да го нашушти Лион

Читај повеќе

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Читај повеќе

Почнува Серија А: Кој ќе го запре Јувентус?

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Читај повеќе