Серена Вилијамс ќе снима нов документарец за нејзиниот живот

Од Amazon Studios објавија дека потпишале телевизиски договор со 39-годишната тенисерка Серена Вилијамс за снимање документарец којшто премиерно ќе биде прикажан на Amazon Prime Video.

Засега не е познат насловот, а фокусот ќе биде поставен на ситуации од нејзиниот професионален и приватен живот. Филмот ќе го снимаат компаниите Plum Pictures, Goalhanger Films и Amazon Studios.

„Многу сум возбудена поради партнерството со Amazon Studios, тие ги имаат креирано некои од најинспиративните и најважни содржини за светската публика. Сакам да раскажам многу приказни, вклучително и мојата, многу се радувам што ќе можат сето тоа да го споделам со светот“, вели Вилијамс.

Џенифер Сејк, директорка на Amazon Studios, напиша:

„Серена го трансформираше тенисот и стана една од најинспиративните спортистки и жени од нејзината генерација, на која ѝ се восхитуваат не само поради способноста туку и поради посветеноста на заговарање правилни идеи. Многу сме возбудени што ќе го поделиме нејзиното патување во новиот документарец и што ќе работиме со неа на создавање оригинална содржина за нашите Prime Video купувачи низ светот“.

Ова ќе биде втора исповед на Серена пред екраните и обожавателите. Претходно учествуваше во документарната емисија „Being Serena“ на HBO во 2018 година.

реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Тенис

Надал и Осака прогласени за спортисти на годината

Read more

Максимум илјада гледачи дневно на Ролан Гарос

Read more

Ѓоковиќ се откажа од Мастерсот во Мадрид

Read more

Циципас го освои првиот Мастерс во кариерата

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Надал и Осака прогласени за спортисти на годината

Читај повеќе

Челси и Сити заинтересирани за Левандовски

Читај повеќе
  • play_arrow

Вестбрук е на еден трипл-дабл од рекордот во НБА

Читај повеќе

Солскјер: Имаме еден од најдобрите голмани во светот

Читај повеќе

Марковски уште три години на клупата на Металург, останува и Хорват

Читај повеќе
  • play_arrow

Виљареал спречи англиско финале во Лига Европа

Читај повеќе

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе