Серии без кои не можевме да го замислиме летото во 90-тите

Деведесетти. Летен распуст, цела слобода на светот и само еден телевизор во дневната соба. Немаше компјутери, таблети, смартфони, ниту интернет на секој можен гаџет.

 

Само еден ТВ-екран за целото семејство (освен ако татко ти не бил директор), а изборот на програми не беше нешто фантастичен.

Сепак, летните вечери беа резервирани за собирање во дневна соба и групно гледање на една епизода од омилената серија, а за викендите се собираше друштво за да се изгледаат репризите од цела недела.

Не можевме да го замислиме летото без „Тропска горештина“, „Пријатели“ или „Досиеја Икс“. Дали сега би седнале да ги прегледате повторно? Ако не можете да ја најдете, оригиналниот наслов на „Тропска горештина“ е Sweating Bullets. Чисто информативно.

Ова беа најгледаните серии во 90-тите според тимот на Кајгана.

Која беше вашата омилена?

The Simpsons

Remote video URL

Walker, Texas Ranger

Remote video URL

Heartbreak High

Remote video URL

Sweating Bullets a.k.a Tropical Heat

Remote video URL

Fresh Prince of Bel Air

Remote video URL
Baywatch
Remote video URL
 

Kommissar Rex

Remote video URL

Friends

Remote video URL

3rd Rock from the Sun

Remote video URL

The X files

Remote video URL
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Филм & ТВ

Најлошите филмови снимени според бестселери

Read more

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Read more

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Read more

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Читај повеќе
  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Читај повеќе

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен тизерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Читај повеќе