Серии кои ќе ви се допаднат ако ја обожававте „Game of Thrones“

Мегапопуларната серија „Game of Thrones“ го привлече вниманието на милиони гледачи ширум светот и се стекна со огромна популарност.

Иако осмата сезона ги разочара бројните обожаватели ширум светот(вклучително и нас), не можеме да ја оспориме вредноста на оваа култна серија.

Во видеото на WatchMojo ви прикажуваат 10 серии кои мора да ги гледате доколку ја обожававте „Game of Thrones“. Некои од нив се „The Last Kingdom“, „Attack on Titan“, „Spartacus“ и „The 100“. Погледнете го видеото.

реклама

Филм & ТВ

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Read more

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Read more

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Read more

Ако ја сакавте „Vikings“, ќе ја обожавате историската сага „The Barbarians“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Направете сами: Креативни украси за бања

Read more
play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Read more
play_arrow

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Read more
play_arrow

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Read more
play_arrow

Лесни вежби за совршен задник

Read more
play_arrow

Прв поглед на новите 2020 BMW M3 & M4 со Top Gear

Read more
play_arrow

Можат ли животните да предвидат земјотрес?

Read more
play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Read more
play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Read more
play_arrow

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more
play_arrow

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more
play_arrow

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more