Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Поранешниот водител на шоуто MythBusters Адам Севиџ е обвинет за сексуално злоставување, а обвиненијата доаѓаат од неговата сестра.

Во обвинението поднесено завчера во Врховниот суд во Вестчестер, Миранда Пакијана тврди дека била „сексуално злоставувана од братот кога двајцата биле малолетни“. Таа тврди дека во периодот од 1976 до 1979 година, кога заедно живееле во Њујорк, Севиџ „во повеќе наврати ја силувал и ја принудувал на орален секс и други облици на сексуално злоставување“.

Во тој период Миранда имала 7 до 10 години, а Адам 9-12.

Во тужбата се наведува дека Миранда била „ужасната и истрауматизирана“ од злоставувањето и дека сака „да закрепне од емоционалното и физичкото патење низ кое поминала“.

Адвокатот на Севиџ, Ендру Бретлер, излезе со соопштение во негово име, во кое ги негира сите обвиненија.

„Се надевам дека сестра ми ќе ја добие помошта која ѝ е потребна за да си најде мир, но на ова мора да му дојде крајот. Веќе долги години немилосрдно ме напаѓа мене и други членови на семејството“, стои во соопштението.

Тагови
реклама

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Живот

Ако на вашето куче му ги правите овие работи, престанете веднаш

Read more

Шер успеа да го спаси најосамениот слон во светот

Read more

Како да спасите собно растение на кое сте му ставиле премногу вода?

Read more

Фудбалерка добива закани по живот откако одби да му оддаде почит на Марадона

Read more

Магазин

  • play_arrow

Топ 10 потценети европски престолнини кои треба да се посетат

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако на вашето куче му ги правите овие работи, престанете веднаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзо и лесно: Пет рецепти за чиа пудинг

Читај повеќе
  • play_arrow

Она кога имаш ангел чувар

Читај повеќе

Една е мајка, ама една беше и колекцијата

Читај повеќе

Како алкохолот влијае врз имунолошкиот систем?

Читај повеќе

101-годишна Италијанка по трет пат заразена со COVID-19

Читај повеќе

Колку капки се потребни за некој да се зарази со коронавирусот?

Читај повеќе

Дали сум феминистка ако уживам во спенкинг?

Читај повеќе