Сестрата на Роналдо повторно го нападна Меси

Овој пат Елма Авејру објави фотографија на која Лео Меси го обожува нејзиниот брат како Господ.

Дуелот на Барселона и Јувентус повеќе мина во знакот на пресметката помеѓу Лео Меси и Кристијано Роналдо во која Аргентинецот не постигна гол, додека Португалецот заби два, но и двата од пенал. Ова се случи во вторникот во ракмите на последното шесто коло од фазата по групи на Лигата на шампиони.

Головите од пенал не ѝ пречат на сестрата на Роналдо, па ја искористи приликата уште еднаш да објави дека нејзиниот брат е подобар од Меси.

„Мојот крал. Најдобриот на сите времиња. Гордост на мојот живот“, напиша таа на фотката која ја објави на Instagram и на која се гледа како Роналдо прославува гол, а Меси со затворени очи му оддава почит.

реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more

Фудбал

Седум клубови со платен список „полесен“ од платата на Лео Меси

Read more

Почетино: Мбапе ќе ги надмине Меси и Роналдо

Read more

Седум одлични фудбалери кои дремат на клупа сезонава

Read more

Како блесна ѕвездата на Фил Фоден?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Седум клубови со платен список „полесен“ од платата на Лео Меси

Читај повеќе

Почетино: Мбапе ќе ги надмине Меси и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Мерцедес го презентираше болидот за новата Ф1 сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум одлични фудбалери кои дремат на клупа сезонава

Читај повеќе
  • play_arrow

Како блесна ѕвездата на Фил Фоден?

Читај повеќе

Солскјер и Шо се спасија од казни

Читај повеќе

Легендарниот кошаркар Миленко Савовиќ почина од коронавирус

Читај повеќе
  • play_arrow

Готи: Несторовски тренира како да е дете од младинскиот тим

Читај повеќе

Јован Стојоски единствен македонски атлетичар на претстојното ЕП во сала

Читај повеќе