Тенис

Сестрите Вилијамс лошо ја започнаа 2017 година

4. јануари 2017 - 12:54 | Макфакс

Сестрите Вилијамс, Серена и Венус, лошо ја започнаа новата година. Серена не успеа да се пласира во четвртфиналето на турнирот во Окланд, додека Венус поради повреда се повлече од овој турнир.

Серена Вилијамс на турнириот во Окланд загуби во осминафиналето од сонародничката Медисон Бренгл. Таа во мечот против Бренгл, која на ВТА листата се наоѓа на 72-то место, направи дури 88 неизнудени грешки, вклучувајќи ја и двојната сервис грешка со која мечот заврши со 4:6, 7:6, 4:6.

Венус на иститот турнир, поради повреда на раката, се повлече пред почетокот на мечот од второто коло.

Коментирај