ЛА ЛИГА 2019/20

Сетјен: Фудбалот е неправеден, веќе немаме право на грешки

Тренерот на Барселона, Кике Сетјен беше лут синоќа по драматичното реми против Селта (2:2). Каталонците ја пропуштија победата во последните минути, а Сетјен се кае за многу пропусти пред паузата.

– Противникот презеде многу ризици во последните минути и стигна до гол што му донесе бод. Не требаше да дозволиме тоа да се случи затоа што игравме многу подобро од Селта во првото полувреме. Тогаш требаше да водиме убедливо. Да, фудбалот е неправеден. Неверојатно е како ударот со глава на Жерард Пике кој не се претвори во гол, прокоментира Сетјен.

Тој повтори дека нивната предност пред паузата мораше да даде резултат по кој ќе можеа спокојно да го завршат натпреварот.

„Понекогаш реализацијата е прашање на среќа. Повеќе немаме право на грешки. Мора да победиме на сите натпревари за да го задржиме првото место на табелата“, рече тренерот на Барса.

Remote video URL
реклама

Фудбал

ФИФА планира да ги замени судиите со роботи на СП во Катар

Read more

Дали дресот на Мексико од 90-тите е најдобриот на сите времиња?

Read more

Зидан: Трпение и тимски дух нѐ доведоа каде што сме

Read more

Несторовски со гол донесе победа над Рома

Read more

Спорт

ФИФА планира да ги замени судиите со роботи на СП во Катар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дали дресот на Мексико од 90-тите е најдобриот на сите времиња?

Читај повеќе

Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан: Трпение и тимски дух нѐ доведоа каде што сме

Читај повеќе
  • play_arrow

Несторовски со гол донесе победа над Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Сити го прегази немотивираниот Ливерпул

Читај повеќе

Лазаров: Ќе останам во спортот како тренер

Читај повеќе

Ибра го напушта Милан – се враќа во Шведска

Читај повеќе

Ролан Гарос ќе прима по 20.000 гледачи на ден

Читај повеќе