Северина се проба како манекенка, прошета на модната писта во Сплит

Северина беше главна ѕвезда на ревијата „Dioklecijan i njegove žene“ на дизајнерката Матија Вуица.

Ревијата се одржа во Сплит во рамки на манифестацијата „Štorije Dioklecijana“ со која се одбележа Светскиот ден на туризмот. Северина носеше луксузен кралско син фустан, раскошен накит и штикли.

„Можев да го изберам фустанот, но круната го избра...“, напиша Северина.

Вуица со модата се занимава повеќе од 40 години и има соработувано со речиси сите познати личности на Балканот и пошироко. Меѓу нив секако е и Северина.

„Таа е една од оние жени кои влегоа во мојот живот и трајно останаа во него. Во текот на овие 40 години работев со многу жени од целиот јавен живот, актерки, политичарки, правнички, пејачки... Сепак, некои си заминаа. Има некои луѓе како Зринка или Северина кои се секогаш тука. Соработката со неа е секогаш интересна. Тешко е да ја фатам, но кога ќе успеам и кога ќе дојде, тогаш само седнуваме, разговараме и почнуваме да вежбаме. Што и да видам на неа, тоа е секогаш топ. Луѓето знаат да кажат дека и чантата ѝ стои убаво и тоа е навистина точно и таа е една од ретките, ако не и единствена, затоа што едноставно го има тој фактор во себе“, изјави претходно Вуица.

Тагови
реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Read more

Стил

4 декември 1973, родена е Тајра Бенкс

Среќен роденден, Тајра Бенкс

Read more

Ема Радукану најдобро облечена тенисерка во светот

Read more

Зимска нега: Маска од 4 состојки за бујна и поздрава коса

Read more

Balenciaga се извини за контроверзната кампања што се граничи со детска порнографија

Read more
 

Магазин

Три причини зошто жените глумат оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Читај повеќе
  • play_arrow
Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Читај повеќе

Кои зачини помагаат за побрзо варење и здрави црева?

Читај повеќе

Дали сте зависни од коцкање и обложување?

Читај повеќе

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе