Сезона на цвекло: Зошто е важно да се јаде овој зеленчук?

Цвеклото е совршена храна за консумирање во текот на зимските месеци. Овој зеленчук е богат со влакна и одличен извор на железо и фолна киселина. Исто така содржи и магнезиум како и бројни антиоксиданси.

Луѓето често ги занемаруваат зелените листови на цвеклото, а тие со богати со калциум и витамини Ц и А, затоа можат да се готват како спанаќ и наутро да се изедат со омлет. Низ историјата, цвеклото е користено како лек за проблеми со црниот дрб бидејќи го забрзува процесот на детоксикација.

Римјаните се први кои ја увиделе важноста на оваа супер намирница, за неа верувале дека е афродизијак.

Со цвеклото може да правите палачинки, намази, смути, салати и слично.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Andrea Zagatti (@andrea.zagatti) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Teenuja & Kevin | Veganlovlie (@veganlovlie) on

реклама

Здравје

Најлошите работи кои оваа есен може да ги направите за вашето здравје

Read more

Неколку совети како да се здебелите на природен начин

Read more

Најтоксичната работа во вашиот фрижидер

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more

Магазин

Почина мајката на Силвестер Сталоне

Читај повеќе

Рецепт за совршен колач со сливи

Читај повеќе
  • play_arrow

Светски рекорд: Има шест месеци и обожава скијање на вода

Читај повеќе

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Читај повеќе

Најлошите работи кои оваа есен може да ги направите за вашето здравје

Читај повеќе

Љубовен хороскоп: Идеални партнери за родените во знакот Вага

Читај повеќе

Неколку совети како да се здебелите на природен начин

Читај повеќе

Најтоксичната работа во вашиот фрижидер

Читај повеќе
  • filter

„Баш си сладок, штета што си во кола“ – Што може да научиме од герила акцијата во Белград?

Читај повеќе