Шакира демантира дека е во нова љубовна врска

Шакира ги демантираше информациите дека е во врска со инструкторот по сурфање Горка Езкурдиа.

„Од почит кон моите деца и тешкиот период низ кој минуваат, барам од медиумите да престанат да објавуваат шпекулации. Немам партнер и сакам целосно да се посветам на моите деца и нивната благосостојба“, изјави таа.

Потсетуваме, веста за нивната наводна врска американските медиуми ја објавија на почетокот на ноември, кога беа фотографирани на плажа.

Потсетуваме дека Шакира и Жерар Пике раскинаа во јуни оваа година. Тие неодамна постигнаа договор за старателството над синовите Милан (9) и Саша (7). Шакира наскоро ќе се пресели во Мајами и таму ќе ги одгледува нивните деца.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shakira (@shakira)

Џерард веќе неколку месеци е во врска со студентката Клара Чиа Марти. Таа неодамна му даде поддршка на натпреварот против Алмерија, по што тој се прости од фудбалската кариера.

Тагови
реклама

Музика

Лејди Гага демантира бременост: Само сум лоша во теретана

Read more

Балканско-Кавкаска песна на Евровизија

Read more

По петгодишна пауза се активира Plavi orkestar

Read more

Јавно распоредување - неофицијалната комунистичка химна на Источна Германија

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Лејди Гага демантира бременост: Само сум лоша во теретана

Читај повеќе
  • play_arrow

Балканско-Кавкаска песна на Евровизија

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл-компилација очекувања наспроти реалност

Читај повеќе
  • play_arrow

По петгодишна пауза се активира Plavi orkestar

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација - машки против женски

Читај повеќе
  • play_arrow

Питбул vs. Чивава

Читај повеќе
  • play_arrow

Како туната од морските длабочини стигнува до нашите чинии?

Читај повеќе
  • play_arrow

Идиоти ширум Европа - фејл компилација

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите фејлови на неделата

Читај повеќе