Шакира конечно откри зошто го провоцира бившиот

Откако популарната пејачка Шакира, по пропаѓањето на љубовта со познатиот фудбалер Жерар Пике, објави песна во која го критикува бившиот партнер, сега на светската јавност ѝ откри зошто се одлучила на овој чекор.

„Песните што ги пишувам се најдобрата терапија за мене, нивниот ефект е подобар од сесија со психолог или психоаналитичар“, рече колумбиската ѕвезда Шакира во првото интервју што го даде откако објави песна во која остро се осврнува на нејзиниот поранешен партнер.

Телевиса пресента: Продолжуваат ниските удари меѓу Шакира и Пике

Во јануари оваа година пејачката ја сними песната „BZRP Music Session #53“ и тоа ѝ било големо олеснување, откри таа во интервју за една мексиканска телевизија.

„Влегов во студио во едно расположение, а излегов во сосема поинакво. Тоа беше големо олеснување, исцелување, закрепнување“, објасни таа.

„Без таа песна, верувам дека не би била таму каде што сум денес“, додаде таа.

Remote video URL

Говорејќи во интервју за мексиканската телевизија, таа откри дека нејзиниот 10-годишен син Милан ѝ ја дал идејата за песната.

„Ми рече: ‘Мораш да снимиш нешто со него, Бизарап е аргентински бог!“, изјави таа.

реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

5 најчести грешки кога правите пица дома

Read more

Совршени совети за брзо и лесно чистење на домот

Read more

Музика

Во тек е конкурсот за наградата „Милан Младеновиќ 2024“

Read more

„Исплива“ видео: Дали победата на Немо на Евровизија беше наместена?

Read more

Андријана Јаневска: По ова издание на Евровизија, донесов правилна одлука што не прифатив да ја претставувам Македонија

Read more

Koj е Немо – победникот на Евровизија

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Читај повеќе

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Читај повеќе

Во тек е конкурсот за наградата „Милан Младеновиќ 2024“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес убавицата од оригиналниот Top Gun од 80-тите?

Читај повеќе

Николас Кејџ ќе стане Marvel суперхерој

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за новата сезона на House of the Dragon

Читај повеќе
  • filter

Роуз Бертрам победи во категоријата најдлабоко деколте во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

„Исплива“ видео: Дали победата на Немо на Евровизија беше наместена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Кери за еден од неговите најпопуларни филмови: Сценариото беше ужасно!

Читај повеќе