Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Благодарение на хитовите „Perro Fiel“ и „Me Enamorе“, колумбиската пејачка Шакира има најмногу прегледи на YouTube платформата во изминатата година.

Четириесетгодишната пејачка оваа вест ја сподели со фановите на Instagram.

„Колку е убаво да се започне новата година знаејќи дека ми давате толкава поддршка. Ве сакам многу“, напиша Шакира под сликата.

Минатата година беше многу успешна, но и многу стресна за Шакира. Покрај здравствените проблеми кои ги имаше, кои замалку ќе ја натераа да ја откаже светската турнеја, таа мораше да се справува и со притисокот од шпанската јавност која го обвинуваше нејзиниот маж за предавство.

Имено, Џерард Пике е страсен борец за независност на Каталонија и тој неколкупати го кажа тоа во јавност токму додека траеја притисоците на каталонскиот народ врз владата. Шакира беше на мета на шпанските националисти кои сакаа да допрат до Пике преку неа.

реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Шолц: Путин сериозно ќе преговара само во еден случај

Read more

Музика

Концертот на Deep Purple пориди временските услови се сели во СЦ Борис Трајковски

Read more
Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Read more

Џеј Ло: На публиката сакам да ѝ дадам содржина, не само тресење на задникот

Read more

Првото EP на Пијан Славеј е сè што ни треба ова лето

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

По 19 сезони дојде крај за шоуто на Елен Деџенерис, денес е последната епизода

Читај повеќе

Кејт Мос: Џони Деп никогаш не ме турнал, ниту ме удрил

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Morbius

Читај повеќе

Презакажан концертот на Дајте музика

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најлоши работи кои ги направи Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е филмот што го засени „Top Gun“ во Кан?

Читај повеќе
  • play_arrow

Шок и гадење: Публиката во Кан не можеше да го „свари“ новиот филм на Кроненберг

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Кристијан Бејл непрепознатлив во трејлерот за новиот филм за Тор

Читај повеќе

Концертот на Deep Purple пориди временските услови се сели во СЦ Борис Трајковски

Читај повеќе