Шакира објави нова песна, обожавателите мислат дека е посветена на Пике

Разделбата на Шакира и Пике им го уништи љубовниот живот, но затоа кариерата на пејачката е во подем.

Песната „Te Felicito“, која Шакира неодамна ја објави во дует со пејач од Порторико, со над 100 милиони прегледи на YouTube моментално е третата најпопуларна песна во светот.

Сепак, тоа не ги задоволи апетитите на пејачката, па во етер е уште една соработка, првата официјална песна што ја објави по раскинувањето со Жерар Пике.

„Don't you Worry“ е резултат од соработката меѓу Шакира, Давид Гета и Блек Ајд Пис. И како и во претходниот музички хит, „детективите“ на социјалните мрежи во текстот пронашле одредени делови во нумерата кои се како создадени за случајот со Пике и наводното неверство.

„Го правам тоа што го сакам, бев падната но сега станав. Станувам сè помудра, сето тоа ќе биде во ред“, гласат дел од стиховите на новата песна.

Слушнете како звучи новиот хит:

Remote video URL
Тагови
реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Музика

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Read more

Бијонсе објави нова песна, не ги одушеви обожавателите

Read more

Шакира објави нова песна, обожавателите мислат дека е посветена на Пике

Read more

10 работи што не сте ги знаеле за Фреди Меркјури

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Наскоро на Netflix: Објавен трејлерот за шпанската хорор серија „The Girl in the Mirror“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Читај повеќе
  • filter

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Читај повеќе

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Читај повеќе
  • play_arrow

Бред Пит најави крај на кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен нов трејлер за четвртата сезона на „Stranger Things“

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Козби виновен за сексуална злоупотреба на малолетничка

Читај повеќе