Шакира објави песна со синовите, момчињата свират на пијано и пеат

Поп ѕвездата Шакира синоќа објави нова песна наречена „Acróstico“, а во спотот се појавуваат нејзините синови Милан и Саша.

Ги изненади своите обожаватели најпрво со емотивната песна, но и со одлуката во песната и спотот да учествуваат и нејзините деца, со што покажа дека нејзините синови ја споделуваат љубовта кон музиката.

Песната е посветена токму ним со серија клипови кои вклучуваат стари фотографии од нивното детство, а момците одлучиле да свират и да пеат заедно со нивната мајка. На видеото се гледаат и неотворени кутии кои го симболизираат нејзиниот нов почеток и преселбата во Мајами.

Remote video URL

„Милан оваа година напиша песни кои ме расплакаа од радост, а Саша посвети часови на пијаното, откривајќи го својот глас. И двајцата беа со мене во студиото и откако ја слушнаа оваа песна посветена на нив, побараа да бидат дел од неа“, објасни Шакира.

Потсетуваме, Шакира неодамна се пресели во Мајами заедно со синовите Милан (10) и Саша (8), откако таа и нејзиниот поранешен партнер Жерард Пике раскинаа.

Тагови
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Музика

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Read more

Шакира: Пике ме влечеше надолу

Read more

3 јули 1971, починал легендарниот Џим Морисон

Read more

Мајкл Џексон остави долг од 500 милиони долари

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе