Прво интервју на пејачката по разделбата

Шакира по раскинувањето со Пике: Жртвував сѐ за тој да биде фудбалер

Распадот на една од најдолгите врски во светот на славните, врската меѓу Шакира и Жерар Пике, и понатаму е интригантен за јавноста. Познатата пејачка, прв пат по разделбата, проговори за раскинувањето со Пике, со кого мина 12 години од животот.

На почетокот на летото, Шакира и Пике објавија дека се разделуваат одлука што стигна откако пејачката дозна за неверство од страна на фудбалерот.

Пике сега има и нова девојка со која веќе се појавува во јавност, а Шакира за првпат проговори за разделбата и во интервју за Elle си ја отвори душата.

„Тешко ми е да зборувам за тоа. Понекогаш мислам дека ова е само грд сон од кој ќе се разбудам. Но, вистина е. Вистина е и тоа дека нешто толку свет и посебно што мислев дека го имам во односот со таткото на моите деца, се претвори во нешто вулгарно и евтино поради медиумите. Ова се најмрачните моменти во мојот живот“, изјави Шакира.

Додаде дека сето ова се случило додека нејзиниот татко бил на интензивна нега и дека и понатаму се обидува да жонглира меѓу нејзината болка и стремежот да ги заштити децата.

„Нашата раздвоеност не е како обична раздвоеност. Не ми е тешко само мене, туку и на децата. Тука се и папараците кои кампуваат пред мојата куќа 24 часа дневно и не постои место каде можам да се сокријам од нив со децата. Не можеме да прошетаме низ парк како семејство или да одиме на сладолед, да правиме нешто, а да не нѐ следат. Се обидов да ги заштитам, бидејќи тоа ми е главна мисија во животот. Но, децата слушаат и разни работи на училиште од нивните другарчиња или наидуваат на некои непријатности на интернет и тоа ги погодува“, објаснува Шакира.

Во емотивното интервју, таа додаде: 

„За жените како мене кои сонуваат да имаат семејство, да се види дека тој сон се распадна e веројатно една од најболните работи низ кои може да минете. Но, мислам дека ние жените сме отпорни. Судено ни е да се грижиме за тие кои зависат од нас. Така опстанувам, потсетувајќи се дека морам да бидам пример на децата. Тие се мојата најголема сила“, вели таа.

Шакира истакна дека таа и Жерар, без оглед на нивниот однос, се родители и ќе настојуваат на децата да им овозможат најдобра иднина.

„Можам само да кажам дека во оваа врска и во семејството вложив сѐ што имам. Пред децата да тргнат на училиште водев номадски живот. Отсекогаш сум живеела како уметник, патувајќи без пауза, на различни делови од светот, на турнеи и настапи. Но, кон крајот на 2014 година знаев дека морам тоа да го ставам во втор план и кариерата да ја префрлам на втора брзина. Знаев дека морам да се смирам на едно место, да пуштам корени во Барселона и да бидам тука за Милан и Жерар, а подоцна и за Саша“, објасни Шакира.

Како што вели, некој морал да се жртвува, а тоа била таа.

„Жерар сакаше да ига фудбал и да освојува титули, а јас морав да го поддржам. Еден од нас мораше да се жртвува, нели? Или тој ќе го раскинеше договорот со Барса и ќе се преселеше во САД со мене, каде се одвиваше мојата кариера или јас тоа требаше да го направам. Еден од нас двајцата мораше да се жртвува и тоа бев јас. Целата кариера ја ставив во втор план, дојдов во Шпанија и го поддржав за да стане фудбалер“, вели Шакира.

Спомена дека тоа била „жртва за љубовта“.

„Благодарение на тоа моите деца можеа да имаат ваква мајка, а јас со нив да имам неверојатна врска која е нераскинлива и нѐ одржува. Тоа е сѐ“, заклучи Шакира на крајот.

Remote video URL
Тагови
реклама

Како Путин реагира додека Лукашенко му држи лекција дека Русите му бегаат

Read more

Откриени платите на возачите во Формула 1 за 2022 година

Read more

Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Read more

Збогум Pro Max, Apple воведува нова класа на телефони

Read more

Музика

Шакира по раскинувањето со Пике: Жртвував сѐ за тој да биде фудбалер

Read more

Енрике Иглесијас објави видео на кое страсно се бакнува со обожавателка

Read more

Филмот за Витни Хјустон ќе има премиера во декември

Read more

Р. Кели осуден за снимање и поседување детска порнографија

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата The Last of Us

Читај повеќе

Знаете ли која серија е најпопуларна на торент сајтовите?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Палатата загрижена: 5. сезона на The Crown се фокусира на мрачниот период на Чарлс

Читај повеќе
  • play_arrow

Првиот трејлер за „Asterix and Obelix: The Middle Kingdom“ со Златан Ибрахимовиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Хиларија и Алек Болдвин го добија седмото дете

Читај повеќе

Мила Кунис: Немаме намера да израснеме разгалени детишта

Читај повеќе
  • play_arrow

„Најсреќниот човек на светот“ е македонски кандидат за Оскар 

Читај повеќе
  • filter

Дона од Baywatch ја откри тајната како на 54 години изгледа прекрасно

Читај повеќе