Шампионски совет од Коби Брајант: Како размислуваат победниците?

„Ако сакаш да бидеш на прво место, дојди играј со мене. Ако сакаш второ место, оди кај некој друг“, вака почнува победничкото размислување на еден од најуспешните кошаркари на сите времиња, Коби Брајант.

Ѕвездата на ЛА Лејкерс загина во хеликоптерска несреќа во неделата, заедно со уште осум лица, меѓу кои и ќерката Џијана.

Во текот на својата кариера, Брајант постигна многу успеси, благодарение на неговиот непокорен шампионски дух. Да се потсетиме кој е советот за успех на легендата Коби Брајант, неповторливата „Црна Мамба“.

 

 

реклама

Кошарка

НБА се враќа во досега невиден формат со 22 екипи

Read more

Антиќ: МЗТ да сфати дека ова е тимски спорт и дека не е сам во лигата

Read more

Ќерката на Џордан откри зошто го нема на социјалните мрежи

Read more

МЗТ до КФМ: Парите назад или кривична

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашни бургер лепчиња без јајца – и не ви треба рерна за печење

Read more
play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more