Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Шарлиз Терон е една од оние актерки чија убавина се чини дека му пркоси на времето.

Во новиот акционен блокбастер „The Old Guard“ што се очекува на Netflix, таа игра токму бесмртна хероина. Нејзиниот лик повеќе е платен убиец отколку Хајлендер, но тематиката на приказната е поблиска до вториот.

Популарната стриминг платформа Netflix се чини се потпира на акциони филмови со големи имиња, по мегахитот од минатиот месец „Extraction“ со Крис Хемсворт во главната улога.

„The Old Guard“ во режија на Џина Принс-Бајтвуд е филмска адаптација на истоимениот стрип на авторот Грег Рука (Lazarus, Wonder Woman) и илустраторот Леандро Фернадез (Deadpool, Punisher: MAX). Главниот лик е Andromache of Scythia или Енди, која поради некоја мистериозна причина со векови е заробена во бесмртен живот.

Заедно со уште неколкумина бесмртни воини таа низ вековите изведува високоризични задачи за богати клиенти. Ени ќе почне да обучува нов бесмртен воин, Нили и заедно со неа и останатите од групата ќе се соочат со нова закана – богат бизнисмен кој дознал за нивното постоење и сака и самиот да добие вечен живот.

Тие исто така се соочуваат со еден нов предизвик на модерното време – да останат незабележани во 21. век во кој светот е опседнат со селфиња и насекаде има камери за надзор.

Стрипот на Рука завршува со големо предавство и неизвесен крај, а филмот ја следи таа приказна, па може да очекуваме и продолжение во иднина.

Remote video URL

„The Old Guard“ ќе има премиера на Netflix на 10 јули.

реклама
munich-train-police.jpg

Еден мртов по напад на железничка станица во близина на Минхен

Read more
Ибра ги критикува соиграчите: Ако не се гладни, ќе се погрижам да бидат

Ибра ги критикува соиграчите: Ако не се гладни, ќе се погрижам да бидат

Read more
Кина: Протестите во Хонгконг прераснуваат во екстремно насилство

Кина: Протестите во Хонгконг прераснуваат во екстремно насилство

Read more
Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Read more

Филм & ТВ

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Read more

Ќе се снима продолжение на славниот „The Passion of the Christ“

Read more

„Синеплекс“ повторно ги отвора киносалите

Read more

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Читај повеќе

Ќе се снима продолжение на славниот „The Passion of the Christ“

Читај повеќе

„Синеплекс“ повторно ги отвора киносалите

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако ја сакавте „Vikings“, ќе ја обожавате историската сага „The Barbarians“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Читај повеќе