Фудбал
ПРЕМИЕР ЛИГА 2019/20

Шефилд Jунајтед му го нанесе вториот пораз на Арсенал оваа сезона

22. октомври 2019 - 8:25 | МИА/КАЈГАНА

Со голот на Лис Мусе, Шефилд Jунајтед синоќа во последниот натпревар од 9-тото коло од англиската Премиер лига, го совлада Арсенал со 1:0.

„Топчиите“ ја прекинаа серија од пет средби без пораз, додека домаќините ја забележаа третата победа оваа сезона.

На табелата во Премиер лигата, Арсенал со 15 бода остана на петтото место, Шефилд со 12 бодa е на 9-тата позиција.

Коментирај