Шекил ја соблече маицата - изгледа подобро отколку кога беше играч

Легендарниот НБА кошаркар Шекил О'Нил ги шокираше фановите со најновата објава на социјалните мрежи, бидејќи откри мускули кои никогаш ги немал во текот на кариерата.

Иако веќе подолго време е во пензија, легендарниот Шек, кој сега има 50 години, не се откажува од спортувањето. Познатиот кошаркар напорно тренира и одвојува време за спорт, а резултатите од неговата работа се евидентни.

Синоќа објави видео од теретана каде ја соблече маицата и покажа импресивни мускули кои ги немаше ниту кога ги „уништуваше“ ривалите во НБА.

Во описот на видеото напиша: „Кога си стар, ама личи млад“.

Шек отсекогаш бил со прекумерна тежина, но тоа не го спречуваше да доминира во НБА. Иако има многу деловни обврски бидејќи реши во пензија да не биде пасивен потрошувач на богатството што го заработи под кошевите, славниот кошаркар тренира речиси секој ден.

Позитивно ги изненади своите фанови со својата најнова објава, што може да се види и во коментарите на видеото. Некои дури отидоа дотаму што го повикаа да се врати во Лос Анџелес Лејкерс. Несомнено е дека и денес би можел да понуди нешто добро во играта во која се прослави.

Тагови
реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more

Кошарка

Сопственикот на Феникс Санс го продава клубот

Read more

Дончиќ и соиграчите се пијанчеле до зори пред дуелот со Полска?

Read more

Возрасната граница за НБА драфтот спуштена на 18 години

Read more

Најдобрата петорка на ЕвроБаскетот со Јанис, без Дончиќ и Јокиќ, Вили МВП

Read more
 

Спорт

Надал се повлече од Лејвер купот

Читај повеќе

Почина македонскиот ракометен тренер Андон Бошковски

Читај повеќе
  • play_arrow

Што им кажа расплаканиот Федерер на децата додека ги прегрнуваше?

Читај повеќе
  • play_arrow

Маркес повторно блесна во Јапонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Читај повеќе

Лига на нации: Македонските фудбалери поразени на гостувањето во Грузија 

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Навивач се самозапали на терен пред очите на Федерер, Надал и Ѓоковиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови и асистенции на Пандев за Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Швајцарија забрани летање орли во Катар

Читај повеќе