Шекил О'Нил откри кој му бил најлошиот соиграч во кариерата

Легендарниот НБА кошаркар Шекил О'Нил откри кој му бил најлошиот соиграч во кариерата.

Најдобриот период на О'Нил беше времето кога играше за Лејкерс, но неговите „несогласувања“ со Коби Брајант беа јавно познати. Заедно три пати ја освоија НБА лигата, а потоа Шек замина во Мајами и во друштвото на Двејн Вејд ја освои четвртата титула.

Сега, кошаркарот откри кој му бил најлошиот соиграч во кариерата.

„Тоа е Денис Родман. Беше одличен играч, но ги отежнуваше работите. Се обидувате да ги држите момците на куп, но луѓето над вас му дозволуваат на еден играч да прави што сака. Моравме да бидеме во сала еден час пред натпреварот, а тој доаѓаше 15 минути пред почетокот јадејќи пилешко и ориз. Додека тренерите зборуваа тој одеше под туш, студен туш. Потоа ќе направеше 15 или 20 скокови“, раскажува О'Нил.

Родман во Лејкерс дојде откако со Чикаго Булс освои три шампионски титули во НБА лигата.

Тагови
реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more

Кошарка

Сопственикот на Феникс Санс го продава клубот

Read more

Дончиќ и соиграчите се пијанчеле до зори пред дуелот со Полска?

Read more

Возрасната граница за НБА драфтот спуштена на 18 години

Read more

Најдобрата петорка на ЕвроБаскетот со Јанис, без Дончиќ и Јокиќ, Вили МВП

Read more
 

Спорт

Надал се повлече од Лејвер купот

Читај повеќе

Почина македонскиот ракометен тренер Андон Бошковски

Читај повеќе
  • play_arrow

Што им кажа расплаканиот Федерер на децата додека ги прегрнуваше?

Читај повеќе
  • play_arrow

Маркес повторно блесна во Јапонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Читај повеќе

Лига на нации: Македонските фудбалери поразени на гостувањето во Грузија 

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Навивач се самозапали на терен пред очите на Федерер, Надал и Ѓоковиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови и асистенции на Пандев за Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Швајцарија забрани летање орли во Катар

Читај повеќе