Шерон Стоун позираше во костим за капење и покажа завидна фигура на 63 години

Кајгана
/ 21.09.2021 / 08:14

Шерон Стоун на својот Instagram профил објави две фотографии додека позира во костим за капење и покажа завидна фигура за своите 63 години.

„Важна е грижата за себе”, напиша актерката во описот на првата фотографија, а во описот на втората стои „Тело, ум и дух”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone)

Актерката која се прослави по улогата во филмот "The Basic Instinct” неодамна заблеска и во црн фустан на настанот Мет Гала. Вели дека изгледа одлично во седмата деценија од животот благодарение на редовното вежбање, пливање, спиење по осум часа навечер и доручек составен од овошје.

Тагови
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Стил

Скриени пораки од изданието на Кејт на Вимблдон: Која е симболиката на фустанот?

Read more

3 чекори како да ги обновите веѓите откако премногу сте ги истенчиле

Read more

Каде треба да го чувате парфемот во лето?

Read more

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more
 

Магазин

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Читај повеќе

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Читај повеќе

Жените кои работат во ноќни смени се изложени на поголем ризик од канцер

Читај повеќе

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Читај повеќе

Кардиолог објасни како телото страда при екстремни жештини

Читај повеќе
  • play_arrow

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Читај повеќе

Редовниот секс го подобрува помнењето

Читај повеќе

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Читај повеќе

Лекови кои предизвикуваат алергиска реакција кога сте изложени на сонце

Читај повеќе